MP Młodzika: Pewne zwycięstwa gospodarzy!
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Za nami pierwszy dzień turnieju finałowego Mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Tego dnia pewne zwycięstwa odnosili gospodarze poszczególnych spotkań.

We wtorek rozpoczęły się zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Na lodowiskach w Tychach i Jastrzębiu-Zdroju doszło do pierwszych czterech spotkań.


W Tychach pewne zwycięstwa odniosły drużyny z Tychów i Oświęcimia. Hokeiści MOSM-u w meczu, który tego dnia przyniósł najwięcej bramek (aż 13), rozbili MKS Cracovię 9:4. Po dwa gole dla tyskiego zespołu zdobyli Mateusz Majkowski, Jakub Janik i Denys Babenko. W ekipie z Krakowa z kolei najskuteczniejszym graczem został Szymon Gumiński (dwa gole i asysta).


Oświęcimianie natomiast bardzo pewnie pokonali GKS Stoczniowiec Gdańsk 7:1. W tym meczu świetnie spisywał się zwłaszcza Borys Dawid (3 gole i 2 asysty) i Adrian Ziober (pięć asyst).


W grupie “B” również doszło do dwóch jednostronnych pojedynków. Ekipa Podhala Nowy Targ rozbiła Naprzód Janów 6:1 (dwie bramki i dwie asysty zdobył Gabriel Wsół, najskuteczniejszy zawodnik tego spotkania), a JKH GKS Jastrzębie pokonał MKS Sokoły Toruń 10:2. Po dwa gole w tym meczu zdobyli Karolis Stankevicius, Igor Antolak (i trzy asysty), Mikołaj Osiadły (+ trzy asysty) i Jakub Czyż.


Drugi dzień turnieju finałowego przyniesie nam dwa mecze, w których zmierzą się ekipy, które pierwszego dnia przegrywały swoje spotkania, a także dwa pojedynki, w których naprzeciw siebie staną zawodnicy, którzy pierwszego dnia turnieju finałowego odnieśli zwycięstwa.


MP Młodzika — wyniki 1. dnia turnieju finałowego:
MOSM Tychy — MKS Cracovia 9:4
MMKS Podhale Nowy Targ — KS Katowice Naprzód Janów 6:1
UKH Unia Oświęcim — GKS Stoczniowiec Gdańsk 7:1
JKH GKS Jastrzębie — MKS Sokoły Toruń 10:2

MP Młodzika — terminarz 2. dnia turnieju finałowego:
12:15 MKS Cracovia — GKS Stoczniowiec Gdańsk
12:30 KS Katowice Naprzód Janów — MKS Sokoły Toruń
15:15 MOSM Tychy — UKH Unia Oświęcim
15:15 MMKS Podhale Nowy Targ — JKH GKS Jastrzębie

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by