MŚ Elity: Znamy pierwszego spadkowicza z elity!
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. iihf.com
Poznaliśmy pierwszą drużynę, która pożegna się ze światową dywizją po turnieju w Tampere i Rydze. Będzie nią reprezentacja Słowenii, która utraciła szansę na utrzymanie w elicie po porażce z reprezentacją Słowacji.
Choć faza grupowa MŚ wciąż trwa, to wiemy już, że grono 16 najlepszych ekip świata po tegorocznym czempionacie opuści reprezentacja Słowenii. Popularne “Rysie” najgorzej radzą sobie w grupie “B” MŚ, raz po raz notując porażki na tafli hali w Rydze. 

Jak na ironię, los Słoweńców przypieczętowany został w meczu, który prawdopodobnie był najlepszym występem podopiecznych Matjaza Kopitara na tym turnieju. W meczu tym Słoweńcy ulegli Słowakom, tracąc zaledwie jedną bramkę. Słowenia - Słowacja 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

0:1 Richard Panik - Pavol Regenda - Patrik Koch (20:15)

Sędziowali: Tobias Bjork i Adam Bloski (główni) - Jake Davis i Andreas Weise Kroyer (liniowi)
Minuty karne: 4 - 6
Strzały: 33 - 39
Widzów: 4460

Słowenia: Gracnar - Gregorc, Pavlin; Urbas, Jeglic, Verlic - Magovac, Crnovic; Sabolic, Ticar, Kuralt - Podlipnik, Masic; Drozg, Simsic (2), Pance (2) - Cimzar, Stebih, Ograjensek, Tomazevic, Maver.
Trener: Matjaz Kopitar

Słowacja: Skorvanek - Koch, Nemec (2); Regenda, Hrivik, Panik - Ivan, Grman; Cehlarik, Hudacek (2), Lantosi - Knazko, Rosandic; Kudrna, Sukel, Kelemen - Janosik, Gajdos; Okuliar, Cacho (2), Lunter.
Trener: Craig Ramsay

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by