MŚ Elity: Słowacy ze zwycięstwem. Czy na wagę awansu?
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. iihf.com
Zwycięstwem nad reprezentacją Norwegii fazę grupową MŚ zakończyli hokeiści ze Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi na to, by świętować awans do ćwierćfinału, muszą poczekać jednak do zakończenia pojedynku Szwajcarów z Łotyszami.
Z pewnością nie był to najlepszy mecz reprezentacji Słowacji, ale w przeciwieństwie do kilku poprzednich występów Słowaków w Rydze, w starciu z Norwegami nasi południowi sąsiedzi dysponowali jednak znacznie lepszą skutecznością niż w poprzednich spotkaniach. 

Już pierwsza tercja rozstrzygnęła o losach tego pojedynku. Podopieczni Craiga Ramsaya zagrali dojrzały hokej i wbili Norwegom trzy gole. Do bramki Henrika Haukelanda trafiali kolejno Marek Hrivik, Peter Cehlarik i Robert Lantosi. 

O tym ile warte było to zwycięstwo Słowaków, dowiemy się jednak dopiero po ostatnim meczu fazy grupowej, w którym Szwajcarzy zmierzą się z Łotyszami. W razie zwycięstwa Helwetów naszych południowych sąsiadów zobaczymy w dalszej fazie MŚ, a jeśli Łotysze “urwą” Szwajcarom choćby punkt, to właśnie ich oglądać będziemy w czwartkowym ćwierćfinale. 


Słowacja - Norwegia 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

1:0 Marek Hrivik - Richard Panik - Pavol Regenda (03:58)
2:0 Peter Cehlarik - Mislav Rosandic - Samuel Knazko (07:30)
3:0 Robert Lantosi - Frantisek Gajdos (15:43)
3:1 Markus Vikingstad - Thomas Berg-Paulsen - Thomas Olsen (23:10)
4:1 Richard Panik (58:41, do pustej bramki)

Sędziowali: Adam Bloski i Sirko Hunnius (główni) - Eric Cattaneo i Tarringhton Wyonzek (liniowi)
Minuty karne: 2 - 4
Strzały: 35 - 25
Widzów: 4170

Słowacja: Skorvanek - Koch, Nemec; Regenda, Hrivik, Panik - Ivan, Grman; Cehlarik, Hudacek, Kelemen - Knazko, Rosandic; Kudrna, Sukel, Lantosi - Janosik, Gajdos, Tamasi, Cacho, Lunter.
Trener: Craig Ramsay

Norwegia: Haukeland - Lilleberg, Hansen; Berg-Paulsen, Vikingstad, Olsen - Johannesen, Engeland Andersen - Olimb, Trettenes, Martinsen - Krogdahl, Kaasastul; Olden, Haga, E. Salsten - Steen, Hoff, H. Salsten, Vesterheim. 
Trener: Tobias Johansson

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by