JKH stawia na młodzież. Zając wraca na Śląsk!
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
Michał Zając to drugi przedsezonowy transfer JKH GKS-u Jastrzębie. Niespełna 22-latek ostatnie dwa sezony spędził w drużynie KH Energi Toruń.
Wychowanek bytomskiej Polonii w swojej dotychczasowej karierze reprezentował barwy aż czterech ekip. W sezonie 2018/19 rozegrał 11 meczów w Polonii Bytom, która wówczas występowała jeszcze w PHL. 

Równocześnie do gry w drużynie z Bytomia (i w kolejnym sezonie) Zając występował także w ekipie Kadry PZHL U23 (łącznie 13 spotkań, cztery bramki i dwie asysty). 

W sezonie 2020/21 urodzony w Bytomiu zawodnik przeniósł się nad morze, by reprezentować barwy ówczesnego beniaminka PHL Stoczniowca Gdańsk. W ekipie z Trójmiasta zagrał w 36 spotkaniach, zapisując na swoim koncie 11 punktów (4 bramki i 7 asyst). 

Ostatnie dwa lata 21-latek spędził z kolei w KH Enerdze Toruń, w której dopisał do swojego konta 78 ligowych występów oraz 20 punktów (5 goli, 15 asyst). 

Po dwóch latach w ekipie “Stalowych Pierników” przyszła pora na zmianę otoczenia. Wychowanek bytomskiego hokeja powraca na Śląsk, by reprezentować barwy JKH GKS-u Jastrzębie. 

Dla jastrzębskiego klubu jest to drugi przedsezonowy transfer. Wcześniej na grę w Jastrzębiu-Zdroju zdecydował się Ondrej Kopta. 

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by