Tak będzie wyglądała polska grupa w Czechach?
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Mimo iż wciąż trwają tegoroczne Mistrzostwa Świata, to coraz więcej informacji mamy na temat kształtu przyszłorocznych grup MŚ Elity. Jest to o tyle ważne, że w jednej z nich zagrają reprezentanci naszego kraju.
W Tampere i Rydze trwają tegoroczne Mistrzostwa Świata Elity. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze półfinałowe oraz spotkania o medale MŚ. Sensacyjnie w gronie czterech najlepszych ekip świata znalazła się reprezentacja Łotwy, która w ostatnim czasie pokonała m.in. Szwajcarów czy Szwedów. 

Tuż po zakończeniu spotkania finałowego powinniśmy poznać wpływ nadchodzących meczów na ranking IIHF na koniec sezonu 2023/24. Według tego rankingu ustalane będą przyszłoroczne grupy MŚ w Czechach, z tym założeniem, że gospodarze turnieju będą mogli dokonać kilku korekt, bazując np. na uwarunkowaniach geograficznych.

Niemal pewne jest zatem, że w grupie, która swoje mecze rozgrywać będzie w Ostrawie, zagrają reprezentanci Polski oraz Słowacji (tak, aby kibice tych ekip mieli bliżej na mecze swoich reprezentantów). Jak przedstawiać mogą się przyszłoroczne grupy? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Bazując na rankingu IIHF (który budowany jest na podstawie występy poszczególnych reprezentacji w trakcie ostatnich czterech lat) można wywnioskować, że do “polskiej” grupy trafią także reprezentanci Kazachstanu, Francji, Łotwy, Słowacji, Niemiec, Szwecji oraz Finowie bądź Kanadyjczycy (zależnie od końcowego miejsca reprezentacji Kanady, która wciąż walczy w tegorocznym czempionacie). 

Wstępne obliczenia wskazują, że Kanadyjczycy powinni być rywalami biało-czerwonych jeśli wygrają z Łotwą pojedynek półfinałowy. Jeśli zaś nie awansują do finału, to ekipa spod znaku Klonowego Liścia zagra w “praskiej” grupie, a do Ostrawy udadzą się Finowie. 

Grupa A: Finlandia/Kanada, Szwecja, Niemcy, Słowacja, Łotwa, Francja, Kazachstan, Polska
Grupa B: Finlandia/Kanada, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Czechy, Dania, Norwegia, Austria, Wielka Brytania

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by