Elita w 2027 dla Niemiec!
  Added 4 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Trwa kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie w Tampere. Jedną z decyzji, jaką podjąć miało tegoroczne zgromadzenie, było przyznanie prawa do organizacji Mistrzostw Świata elity w 2027 roku.
Tegoroczny Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie oprócz tradycyjnego obradowania nad przyznaniem przyszłorocznych turniejów mistrzowskich w niższych dywizjach, podjął uchwałę o wyborze gospodarza Mistrzostw Świata w 2027 roku. 

O prawo organizacji tej imprezy starali się przedstawiciele niemieckiego oraz kazachskiego związku hokejowego. Ostatecznie wybór padł na naszych zachodnich sąsiadów, którzy imprezę tę zorganizują w 2027 roku w Dusseldorfie i Mannheim.

"To kamień milowy dla niemieckiej drużyny! Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z zaufania i wyboru dokonanego przez delegatów IIHF. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym za ich pracę w ciągu ostatnich miesięcy, zwłaszcza naszemu zespołowi projektowemu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Starannie opracowana wspólnie koncepcja okazała się w pełni przekonująca. Z niecierpliwością czekamy na organizację tego ważnego międzynarodowego wydarzenia w sercu Europy w maju 2027 roku," stwierdził prezes niemieckiej federacji hokejowej Peter Merten.


Poprzednio Niemcy organizowali turniej tej rangi w 2017 roku, gdy niemiecka federacja złożyła aplikację o organizację tej imprezy z Francuzami. Teraz nasi zachodni sąsiedzi samotnie zorganizują ten turniej. 

Terminarz i miejsca organizacji nadchodzących Mistrzostw Świata:
2024 - Praga i Ostrawa (Czechy) - 10-26 maja 2024 r. 
2025 - Sztokholm (Szwecja) i Herning (Dania) - 9-25 maja 2025 r.
2026 - Zurych i Fryburg (Szwajcaria) - 15-31 maja 2026 r.
2027 - Dusseldorf i Mannheim (Niemcy) - 14-30 maja 2027 r. 

© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by