MŚ przyznane! Gdzie zagrają polskie reprezentacje?
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Poznaliśmy miejsca, w których w przyszłym sezonie rywalizować będą wszystkie reprezentacja naszego kraju. Jeden ze zbliżających się turniejów odbędzie się w Polsce, a reszta poza granicami naszego kraju.
Przypomnijmy, że seniorska reprezentacja Polski w przyszłym roku rywalizować będzie w Czechach w Mistrzostwach Świata Elity. Terminarz i podział na grupy nie jest jeszcze w pełni znany, choć nieoficjalnie mówi się o tym, że podopieczni Roberta Kalabera zagrają w Ostrawie m.in. ze Szwecją, Niemcami czy Słowacją.

Juniorska reprezentacja Polski do lat 20 na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata uda się natomiast do Słowenii. Mimo że Polska starała się o organizację tego turnieju w Bytomiu, to wybór padł na słoweński Bled, gdzie biało-czerwoni zagrają w dniach 11 - 17 grudnia tego roku. Rywalami “Orłów” będą w dywizji IB Słoweńcy, Ukraińcy, Włosi, Estończycy oraz Chorwaci.

W kategorii do lat 18 zmagania w “polskiej” grupie toczyć będą się na naszym terenie. Po spadku do dywizji IIA Polska będzie z pewnością faworytem turnieju, który rozegrany zostanie w Sosnowcu w kwietniu przyszłego roku (17-23.04). W Sosnowcu zaprezentują się także Holendrzy, Rumuni, Serbowie, Brytyjczycy i Chorwaci. 

Oba turnieje mistrzowskie z udziałem naszych reprezentantek odbędą się z kolei na terenie rywalek. 

Seniorki na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata udadzą się do Łotwy, by o awans do dywizji IA rywalizować w Rydze w dniach 31 marca - 6 kwietnia. Oprócz biało-czerwonych i Łotyszek na hali w Rydze zagrają drużyny narodowe Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii oraz najsłabsza drużyna tegorocznych MŚ (z uwagi na obostrzenia pandemiczne w Chinach turniej ten nie został jeszcze rozegrany), czyli najprawdopodobniej Holandia bądź Słowacja. 

W styczniu swój czempionat rozegrają reprezentantki do lat 18, które udadzą się na turniej do Hiszpanii. W obecnym sezonie prowadzone przez Magdalenę Jabłońską zawodniczki sięgnęły po srebrne medale, przegrywając jedynie z późniejszymi triumfatorkami turnieju — Dunkami.

W przyszłym sezonie Polki mierzyć będą się z zawodniczkami gospodyń — Hiszpankami — a także z Koreankami, najlepszą drużyną dywizji IIA — Australią — spadkowiczkami z dywizji IA — Norwegią — oraz najprawdopodobniej z Chinkami, które musiały wycofać się z uczestnictwa w ostatnich turniejach z uwagi na obostrzenia pandemiczne. 

Impreza ta odbędzie się najprawdopodobniej w dniach 8 - 14 stycznia, a miejsce jej rozegrania ma zostać podane w późniejszym terminie. Wybór najprawdopodobniej dokonany zostanie między lodowiskami w Puigcerdzie i Jace.

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by