Pasy pożegnały 15 (!!) zawodników
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet od Hockey
Aż 15 zawodnikom pożegnał sztab szkoleniowy Comarch Cracovii w specjalnym komunikacie krakowskiego klubu.
Zespół z Krakowa jak burza szedł przez sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi w kampanii 2022/23. Ostatecznie “Pasy” wygrały tę fazę, przystępując do play-offów z pierwszego miejsca. 
 
W play-offach po błyskawicznym pokonaniu Zagłębia Sosnowiec, na krakowian czekała trudna kampania przeciwko GKS-owi Katowice. Porażka w siedmiu meczach w tej serii skutkowała, że “Pasy” musiały walczyć o brąz Polskiej Hokej Ligi z Unią Oświęcim. 

I w tej rywalizacji krakowianie nie mieli szczęścia, przegrywając oba spotkania z “Unitami” i całą rywalizację, ostatecznie kończąc sezon 2022/23 na czwartym miejscu.

Rozczarowujący sezon w wykonaniu krakowskich hokeistów sprawił, że (po raz kolejny w ostatnich latach) krakowską drużynę czeka rewolucja kadrowa.

W specjalnym komunikacie Comarch Cracovii czytamy, że w nowym sezonie PHL w dalszym ciągu barwy tego klubu reprezentować będzie siedmiu graczy (Łukasz Hebda, Michał Jaracz, Alan Łyszczarczyk, Patryk Wronka, Mateusz Michalski, Mateusz Bezwiński oraz Fabian Kapica). 

Wiadomo też, że zespół “Pasów” opuści aż 15 (!!) zawodników. Są to bramkarze — Rok Stojanovic i David Zabolotny — a także Roman Graborenko, Erik Nemec, Saku Kinnunen, Jakub Saur, Daniel Krejci, Roman Rac, Vojtech Tomi, Marek Racuk, Robert Arrak, Jonathan Walker, Martin Bdzoch, Patrik Husak i Vojtech Polak. 

Niewyjaśniona wciąż jest przyszłość m.in. Damiana Kapicy. 

To, co jest pewne, to to, że krakowski zespół (jak dotąd) zasilili młodzi polscy zawodnicy — Karol Sterbenz, Szymon Bieniek i Krystian Mocarski. 


© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by