Kontrakt przesądzony?
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
W ciągu najbliższych dni JKH GKS Jastrzębie powinien oficjalnie ogłosić transfer pierwszego z bramkarzy, jakich oglądać będziemy w jastrzębskiej bramce w sezonie 2023/24.

Z dnia na dzień kształtuje się skład JKH GKS-u Jastrzębie na sezon 2023/24. Do “obsadzenia” sztab szkoleniowy jastrzębskiego klubu ma coraz mniej miejsc, jednak wciąż w ekipie prowadzonej przez Roberta Kalabera brakuje… bramkarzy!


To jednak wkrótce ma się zmienić, gdyż wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie podpis pod kontraktem na grę w jastrzębskich barwach złoży Maciej Miarka.


Pochodzący z Łodzi golkiper ostatnie trzy sezony spędził w drużynie GKS-u Katowice. W trakcie tych trzech lat rozegrał jednak zaledwie 15 meczów ligowych w barwach obecnych mistrzów Polski.


Ostatni sezon zakończył ze skutecznością na poziomie 97,4%, broniąc 96 spośród 99 strzałów na swoją bramkę.


Oprócz występów w katowickiej GieKSie cieszył się także zaufaniem Roberta Kalabera, trenera reprezentacji Polski, który powoływał go przy okazji różnych turniejów towarzyskich. 


Miarka znalazł się także w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata dywizji IA, w których zagrał w ostatnim meczu turnieju. 


W minionym sezonie udało mu się także zadebiutować w Hokejowej Lidze Mistrzów, gdzie również bronił w jednym spotkaniu. 


Wiele wskazuje na to, że szkoleniowiec reprezentacji Polski widzi tego golkipera również w składzie prowadzonej przez niego drużyny z Jastrzębia-Zdroju (Miarka występował z resztą w zespołach juniorskich tej ekipy). 


Po odejściu Bence Balizsa, Michała Kielera i Oskara Prokopa, wydaje się być kwestią czasu ogłoszenie transferu 22-letniego golkipera z Łodzi.© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by