Paweł Zygmunt z nową umową!
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Swój piąty sezon w czeskiej Extralidze spędzi Paweł Zygmunt. Reprezentant Polski przedłużył właśnie swoją umowę z drużyną Vervy Litvinov.

Pochodzący z Krynicy Zygmunt do czeskiej ligi trafił z Comrch Cracovii przed sezonem 2019/20. Z roku na rok robił coraz większe postępy, będąc coraz ważniejszą postacią w zespole HC Vervy Litvinov oraz stając się prawdziwym liderem reprezentacji Polski.

Miniony sezon niespełna 24-latek zakończył z sześcioma trafieniami i czterema asystami zdobytymi w 39 meczach czeskiej Extraligi. Łącznie, jego dotychczasowy dorobek za naszą południową granicą wynosi 159 meczów Extraligi (20 bramek i 13 asyst), 9 spotkań czeskiej 1. ligi (gol i dwie asysty) i pięć pojedynków Generali Ceska Cup (3 gole).

Wychowanek KTH Krynicy będzie mógł szybko poprawić swój punktowy dorobek, gdyż przedłużył on swój kontrakt na grę w zespole z Litvinova. 

- Paweł rozegrał cztery sezony w Litvinowie i wywalczył sobie miejsce w składzie. Wciąż jest młodym zawodnikiem i wierzymy, że będzie się jeszcze poprawiał — stwierdził Pavel Hynek, manager klubu z Litvinova.
© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by