Słowacki napastnik wzmocnił KH Energę
  Added 5 days ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. HK Martin | RZ
Mimo iż sezon Tauron Hokej Ligi już się rozpoczął, to ekipa z Torunia nadal buduje swój skład. Nowym zawodnikiem toruńskiego klubu został właśnie 23-letni Słowak.

Nowym zawodnikiem KH Energi Toruń został 23-letni napastnik Adam Pauliny. Urodzony w Martinie zawodnik przez znaczną część swojej kariery występował w drużynach ze swojego rodzinnego miasta.


Dopiero w sezonie 2021/22 po raz pierwszy wyjechał z Martina i przez krótki okres reprezentował barwy HK Brezno.


Dla nowego zawodnika KH Energi Toruń nie będzie to jednak pierwsza przygoda z zagranicznym hokejem. W tym samym sezonie, w którym zaliczył epizod w Breźnie zagrał on także w 17 meczach Ligi Alpejskiej, zdobywając trzy gole i notując sześć asyst. 


W minionym sezonie Pauliny był klubowym kolegą Riku Tiainena (również KH Energa Toruń) czy Damiana Tyczyńskiego (obecnie Zagłębie Sosnowiec) w HK Martin. W 1. lidze słowackiej 23-latek rozegrał 53 mecze, zdobywając osiem bramek i notując 18 asyst. 


Nowy gracz “Stalowych Pierników” ma także na swoim koncie międzynarodowe występy w juniorskich reprezentacjach Słowacji. W sezonie 2017/18 wystąpił w reprezentacji U18, w kampanii 2017/18 zagrał w Memoriala Ivana Hlinki, a w sezonie 2019/20 wziął udział w MŚ do lat 20.© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by