Podsumowanie dnia w NHL (17.11)
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Karolina Churas fot. NHL.com
Rzuty karne w Sztokholmie i porażka Vegas. Podsumowujemy noc z rozgrywkami National Hockey League.

W Sztokholmie w arenie imienia zmarłego szwedzkiego muzyka Aviciiego rozegrane zostały kolejne dwa mecze w ramach Global Series. Pierwszy pojedynek odbył się pomiędzy Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs. Do 32 minuty 52 sekundy utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak w tej drugiej tercji Wings objęli dwubramkowe prowadzenie. W trzeciej tercji ekipa z Toronto 3 razy wpakowała krążek do siatki i to oni wyszli zwycięsko z tego spotkania. 
W drugim meczu spotkały się Ottawa Senators z Minnesota Wild. Był to bardzo ciekawy mecz, ponieważ kibice mieli okazję oglądać konkurs rzutów karnych. W 26 minucie 22 sekundzie prowadzenie objęli Wild, ale 17 minut później “Senatorzy” wyrównali wynik. Dodatkowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy i doszło do karnych, w których górą była Ottawa.
Starcie pomiędzy Philadelphia Flyers a Vegas Golden Knights było bardzo zacięte. Po 20 minutach drużyna z Filadelfii schodziła do szatni, prowadząc 1:0. W 59 sekundzie drugiej tercji podwyższyli oni wynik, jednakże obrońcy Pucharu Stanleya zdobyli dwa gole. Zaledwie 25 sekund po drugiej bramce dla Vegas “Lotnicy” znowu objęli prowadzenie. Na 55 sekund przed końcem drugiej odsłony “Rycerze” po raz drugi doprowadzili do remisu. W ostatniej tercji żaden z bramkarzy nie dał się pokonać, więc doszło do dogrywki, w której górą byli gospodarze. 
Winnipeg Jets pokonali na własnym lodzie Buffalo Sabres 3:2.  Również Nashville Predators odnieśli zwycięstwo przed własną publicznością i wygrali z Chicago Blackhawks 4:2.  Florida Panthers wywieźli trzy punkty z Anaheim gdzie pokonali tamtejsze “Kaczory” 1:2. © 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by