Podsumowanie 21. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Zwycięstwo Sosnowiczan po rzutach karnych, kolejne zwycięstwo lidera i dziewięć goli na Jantorze. Czas podsumować co wydarzyło się podczas 21. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi.

SMS Toruń, w ramach niedzielnej kolejki MHL, podjął na Tor-Torze drużynę SMSu PZHL Katowice. Wicelider tabeli, Orlęta, pewnie zwyciężyły 5:0 i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty. 

Druga toruńska drużyna, Sokoły Toruń,  tym razem rozegrała spotkanie w Krakowie z miejscową drużyną - MKS Cracovią. Sokoły wygrały 4:1, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył lider klasyfikacji kanadyjskiej - Kiryl Yastrabau. 

Zespół Sabers Oświęcim zmierzył się z drużyną Fudeko GAS Gdańsk. Pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. W drugiej części spotkania nie padała żadna bramka, więc na trzecią tercję hokeiści wychodzili przy wyniku 1:0. W 46. minucie Roman Shoferovskyi podwyższył prowadzenie na 2:0. Oświęcimianie nadal zajmują miejsce na najniższym stopniu podium.

Do rozstrzygnięcia spotkania pomiędzy ŁZKH Fabrykanci Łódzkie a Zagłębiem Sosnowiec nie wystarczył regulaminowy czas gry. Po 60 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 2:2. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięzca został wyłoniony dopiero po konkursie rzutów karnych, w których lepsi okazali się goście. 

MOSM Tychy zmierzył się natomiast z liderem tabeli - Polonią Bytom. Gospodarze już w 4. minucie zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Bytomianie doprowadzili do wyrównania dopiero w 27. minucie. Dwie minuty później jeden z zawodników gospodarzy, Karol Sobecki, został ukarany za niesportowe zachowanie i nie wystąpił już więcej w tym spotkaniu. W 32. minucie Oskar Bąk wyprowadził gości na prowadzenie. Niespełna cztery minuty po rozpoczęciu trzeciej tercji Szymon Gurzyński podwyższył prowadzenie, a siedem minut później Devin Panzeca zmienił wynik na 1:4. W 52. minucie Jakub Janik pokonał Matsveia Kuznietsoua. Wynik na 2:5 w 56. minucie ustalił Igor Augustyniak. 

W ostatnim spotkaniu Młodzieżowej Hokej Ligi Naprzód Janów Katowice zmierzył się z JKH GKSem II Jastrzębie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1. W drugiej tercji ponownie lepsi okazali się gospodarze - wygrali ją 3:1. W ostatniej części spotkania obie drużyny zdołały zdobyć po jednej bramce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 i to drużyna Naprzodu Janów dopisała do swojego konta  trzy punkty. 

© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by