Pewne zwycięstwo PZU Podhala w dawnym klasyku!
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
PZU Podhale Nowy Targ dość niespodziewanie pokonało w spotkaniu 20. kolejki Tauron Hokej Ligi Re-Plast Unię Oświęcim 6:2. Nowotarżanie w końcu zagrali na miarę swoich możliwości.

Kibice na dobre nie zdążyli się rozsiąść na swoich krzesełkach a obie drużyny miały na swoim koncie już po bramce. Najpierw Unitów na prowadzenie wyprowadził Kalle Valtola a 40. sekund później do wyrównania doprowadził Łukasz Kamiński. Gospodarze podbudowani zdobyciem wyrównującej bramki poszli za ciosem i w 10. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Philipa Kissa. W końcówce tercji goście wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Ville Heikkinen. To było wszystko, na co było stać oświęcimian w tym spotkaniu..

W drugiej tercji górowali gospodarze i potwierdzili to trzema trafieniami. Filipa Płonkę pokonywali Michael Cichy,  Johan Lorraine i Bartłomiej Neupauer. Pierwsi dwaj wykorzystywali okres gry w przewadze nowotarskiej drużyny. Górale po dwóch tercjach prowadzili trzema bramkami i zapachniało dość mocno niespodzianką. 

W ostatniej tercji gra była już zdecydowanie spokojniejsza. Gospodarze na początku tercji podwyższyli prowadzenie wykorzystując kolejną, tym razem podwójną, przewagę -  do dwóch wcześniejszych asyst tym razem bramkę dopisał Alexander Szczechura. Nowotarżanie nie forsowali tempa mając bezpieczną przewagę a i oświęcimianie nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Pawła Bizuba. Warto powiedzieć, że obaj trenerzy zdecydowali się dzisiaj na krajowych bramkarzy. Zdecydowanie więcej roboty miał Płonka, którego gospodarze sprawdzali aż 38. krotnie. W dawnym klasyku górą dzisiaj Górale - zwycięstwo 6:2 nie pozostawia złudzeń kto był lepszą drużyną w niedzielny wieczór.

PZU Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim  6:2 (2:2, 3:0, 1:0)

0:1 Kalle Valtola - Jonas Uimonen - Erik Ahopelto (01:29)
1:1 Łukasz Kamiński - Tarek Paranica (02:09)
2:1 Philip Kiss - Filip Wielkiewicz (09:47)
2:2 Ville Heikkinen - Henry Karjalainen - Kalle Valtola (16:10 w przewadze)
3:2 Michael Cichy - Alexander Szczechura - Johan Lorraine (20:57 w przewadze)
4:2 Johan Lorraine - Alexander Szczechura - Andrej Themar (32:31 w przewadze)
5:2 Bartłomiej Neupauer - Patryk Wronka - Jakub Worwa (37:41)
6:2 Alexander Szczechura - Philip Kiss - Michael Cichy (40:40 w podwójnej przewadze)

Sędziowali:  Paweł Kosidło i Mateusz Krzywda (główni) – Dariusz Pobożniak i Mateusz Kucharewicz  (liniowi)
Minuty karne: 2 - 14
Strzały: 38 - 25
Widzów: 1100

PZU Podhale Nowy Targ: Bizub – Pangelov-Yuldashev, Tomasik; Worwa, Wronka, Neupauer – Kiss, Horzelski; Szczechura, Cichy, Themar – Kudin, Zalamay; Wielkiewicz (2), Lorraine, Szczerba – Słowakiewicz, Jarczyk, Kamiński, Saroka, Paranica.
Trener:  Sami Hirvonen

Re-Plast Unia Oświęcim(2): Płonka - Ackered, Dyukov; Kaleinikovas, Trkulja, Denyskin (2) - Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen (2) - Bezuska, Jakobsons (2); Sadłocha, Dziubiński (2), Kowalówka - Noworyta (2), Prokopiak; Prusak (2), Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupancic

© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by