Pilzno Mistrzem Czech po niesamowitym spotkaniu
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
HC Skoda Pilzno pierwszy raz w historii klubu sięgnęło po tytuł Mistrza Czech. Kibice, którzy szczelnie wypełnili Zimowy stadion w Zlinie oglądali niesamowite spotkanie, w którym decydujące trafienie Martina Straki padło dopiero w 97. minucie meczu.

HC Pilzno jest to znana i uznana marka w czeskim hokeju. Klub powstał w 1929 roku, pierwsze osiągnięcia tego zepołu pochodzą z lat 60 ubiegłego wieku.

Na swoim koncie do tej pory mieli 5 medali, ale żaden z nich nie był koloru złotego. Porzedni medal drużyna wywalczyła w zeszłym roku zdobywając trzecie miejsce w walce o brązowe medale pokonując hokeistów z Liberca.

Niedziele spotkanie  było siódmym i ostatnim pojedynkiem w rywalizacji do 4 zwycięstw. Kibice oglądający to spotkanie na bramki musieli poczekać do drugiej tercji. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili goście za sprawą trafień Baleja oraz Johnsona. Zlin za każdym razem zdołał do prowadzić do wyrównania. Przed trzecią odsłoną meczu było 2:2, ale nikt nie spodziewał się ,że to spotkanie potrwa jeszcze prawie 60 minut. Bramkę na 3:2 dla Pilzna zdobył w 50. min Kovar, a na 10 sekund przed końcem spotkania, gdy Pilzno było prawie pewne mistrzowskiego tytułu, wyrównujacą bramkę zdobył Cech.

Po upływie 60 minut gry, przy wyniku 3:3 rozpoczęła się 20 -minutowa dogrywka, która nie przyniosła rezultatu. Po przerwie na kosmetykę lodu gra została wznowiona i w 17 minucie drugiej dogrywki czyli w 97. min meczu bramkę na wagę mistrzowskiego tytułu zdobył kapitan zespołu z Pilzna - Martin Straka

PSG Zlin - Hc skoda Pilzno 3:4 dog. (0:0,2:2,1:1,0:1)