YOG: Dwie wygrane polskich hokeistów w Gangwon!
  Dodano 3 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Gangwon 2024
Kolejne dwa spotkania na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich rozegrali reprezentanci Polski w hokeju na lodzie. Tym razem podopieczni Tobiasza Bigosa odnieśli dwa zwycięstwa.

Drugi dzień turnieju hokejowego na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich rozpoczął się bardzo dobrze dla reprezentantów Polski. Biało-czerwoni w pierwszym meczu tego dnia, a drugim na całym turnieju, pokonali hokeistów z Chińskiego Tajpej 10:8.

Już w pierwszej tercji biało-czerwoni wypracowali sobie bezpieczną przewagę trzech goli (5:2). W drugiej części spotkania podopieczni Tobiasza Bigosa kontynuowali swoją bardzo dobrą grę i systematycznie zwiększali prowadzenie, które po dwóch tercjach wynosiło już 8:3. Dopiero w trzeciej tercji można mówić o przebudzeniu Azjatów, którzy przejęli inicjatywę i wygrali tę część gry 5:2. Całe spotkanie padło jednak łupem Polaków, którzy zwyciężyli 10:8.

Po zaledwie kilku godzinach przerwy biało-czerwoni ponownie zameldowali się w Gangneung Hockey Centre, by zmierzyć się z reprezentantami Hiszpanii o drugie zwycięstwo na YOG. Reprezentanci Hiszpanii toczyli z naszymi zawodnikami wyrównany bój w pierwszej i trzeciej tercji, czego efektem były remisy w tych tercjach 2:2 i 3:3. Druga część spotkania Polaków z Hiszpanami przebiegała jednak pod całkowite dyktando “Orląt”, które pewnie wygrały drugą tercję 5:0, a całe spotkanie 10:5.