YOG: Zwycięstwo na pożegnanie
  Dodano 3 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Szymon Sikora | PKOl
Zwycięstwem hokeiści reprezentacji Polski U16 zakończyli fazę grupową Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Lepsi od Polaków okazywali się Łotysze zaś biało-czerwoni pokonali reprezentantów Austrii.

W pierwszym meczu Polaków tego dnia biało-czerwoni rywalizowali z Łotyszami. Do pewnego momentu był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych reprezentantów. Po pierwszej tercji Polacy przegrywali co prawda 0:1, zaś po drugiej tercji był remis 1:1.

Dopiero trzecia tercja przebiegała pod całkowite dyktando Łotyszów, którzy wysoko pokonali biało-czerwonych 6:1, a całe spotkanie wygrali 8:3.

W drugim meczu tego dnia (ostatnim w fazie grupowej) Polacy pokonali Austrię 3:2. Podobnie jak w spotkaniu z Łotwą po pierwszej tercji biało-czerwoni przegrywali 0:1, by po drugiej tercji remisować 1:1. W trzeciej odsłonie tego meczu podopieczni Tobiasza Bigosa pokonali natomiast Austrię, notując zwycięstwo.

Był to ostatni mecz reprezentantów Polski, którzy całe Igrzyska kończą na 5. miejscu. Do awansu do fazy medalowej zabrakło bardzo niewiele, ponieważ “Orlęta” fazę grupową zakończyły z taką samą liczbą punktów co Kazachowie, jednak, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, to Azjaci awansowali do dalszej fazy.