Gwiazdy 38. kolejki THL
  Dodano 3 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey wybrali sześciu najlepszych zawodników 38. kolejki Tauron Hokej Ligi. W naszym zestawieniu Gwiazd Kolejki THL znaleźli się zawodnicy GKS-u Katowice, JKH GKS-u Jastrzębie, KH Energi Toruń, Re-Plast Unii Oświęcim i GKS-u Tychy.

Bramkarz — Julius Pohjanoksa (KH Energa Toruń)

Golkiper “Stalowych Pierników” był bezbłędny w swoich interwencjach w niedzielnym spotkaniu z Comarch Cracovią. W meczu tym Fin obronił aż 41 strzałów na swoją bramkę, co dało mu pierwsze w sezonie “czyste konto”. Jego drużyna pokonała z kolei krakowian 1:0.

Obrońca — Patryk Wajda (JKH GKS Jastrzębie)

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w Tauron Hokej Lidze. Tym razem prowadzeni przez Roberta Kalabera zawodnicy pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:2. Przy trzech golach dla JKH udział miał ten doświadczony defensor, który zdobył jedną z bramek i asystował przy dwóch kolejnych.

Obrońca — Noah Delmas (GKS Katowice)

Dwie bardzo ważne bramki dla GKS-u Katowice zdobył Kanadyjczyk Noah Delmas. W spotkaniu z GKS-em Tychy urodzony w Newmarket zawodnik zdobył gola, który doprowadził do wyrównania (1:1), a następnie, w dogrywce, przechylił szalę zwycięstwa na stronę GieKSy, popisując się “złotym” trafieniem.

Napastnik — Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie)

Kolejny z wyróżniających się zawodników JKH w spotkaniu w Sosnowcu. Kapitan jastrzębskiego klubu w starciu z Zagłębiem dwukrotnie znajdował drogę do bramki rywali, zdobywając dwie istotne w kontekście całego spotkania bramki.

Napastnik — Erik Ahopelto (Re-Plast Unia Oświęcim)

Trafienie tego zawodnika przesądziło o losach nadspodziewanie ciężkiego meczu dla zawodników Re-Plast Unii Oświęcim. Fin popisał się golem zdobytym w 4. minucie dogrywki, zapewniając oświęcimianom dwa punkty w pojedynku z STS-em Sanok. Dodajmy, że w podstawowym czasie gry Ahopelto asystował także przy pierwszej bramce dla “Unitów”.

Napastnik — Filip Komorski (GKS Tychy)

Kapitan “trójkolorowych” utrzymywał “przy życiu” swoją drużynę w spotkaniu z GKS-em Tychy. Pochodzący z Warszawy Komorski asystował przy pierwszej bramce dla tyskiego klubu, a później zdobył gola na 3:3 (na zaledwie 81 sekund przed końcem trzeciej tercji), doprowadzając do remisu i dogrywki.