Podsumowanie tygodnia w PWHL (23-28.01)
  Dodano 3 miesięcy temu   Skomentuj
Karolina Churas fot. PWHL Boston
Złote gole Murphy, Knight i Boreen. Podsumowujemy trzeci tydzień kobiecej ligi PWHL.
Z 23 na 24 stycznia rozegrany został kolejny “kanadyjski” pojedynek w PWHL. Tym razem spotkały się zespoły z Ottawy i Toronto. Po 20 minutach gospodynie prowadziły 2:1, w drugiej tercji doszło do remisu 0:0 a w trzeciej Lexie Adzija strzeliła ostatniego gola dla swojej drużyny i ostatecznie Ottawa wygrała 3:1.

Dzień później dziewczyny z Ottawy gościły u siebie ekipę z Bostonu. Po pierwszej tercji przyjezdne prowadziły 2:0, w drugiej gospodynie strzeliły kontaktowego gola, a w trzeciej nawet wyrównały wynik. Aczkolwiek na 52 sekundy przed końcem meczu Theresa Schafzahl wpakowała krążek do bramki strzeżonej przez Sandrę Abstreiter i trzy punkty pojechały do Bostonu.

W tym samym czasie Minnesota rozgrywała swoje starcie z Montrealem. W każdej z tercji wpadło po jednym golu. Najpierw w pierwszej dla Montrealu, w drugiej dla Minnesoty i ostateczne trafienie przypadło ekipie z Kanady a autorką była Tereza Vanisova.

W nocy z 26 na 27 stycznia Toronto grało z Nowym Yorkiem. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, w drugiej gospodynie zdobyły jednego gola, a w trzeciej dołożyły drugiego. Oba trafienia należały do Natalie Spooner.

W sobotę 27 stycznia odbyły się dwa mecze. Montreal grał z Ottawą a Boston z Minnesotą. “Kanadyjskie” starcie zakończyło się zwycięstwem 2:1 po dogrywce gospodyń. “Złotego gola” zdobyła Maureen Murphy. “Amerykański” pojedynek również wygrała drużyna goszcząca 4:3 po dogrywce. Zwycięską bramkę zdobyła kapitanka zespołu Hillary Knight.

Ostatnie spotkanie przed przerwą na NHL All Star Game zostało rozegrane 28 stycznia pomiędzy Nowym Yorkiem a Minnesotą. Tutaj również do wyłonienia zwyciężczyń potrzebna była dogrywka. Autorką bramki dającej zwycięstwo ekipie z Minnesoty była Abby Boreen.