Udana próba generalna
  Dodano 3 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Bardzo pewnie Koreańczyków pokonali reprezentanci Polski w ostatnim meczu kontrolnym przed turniejem prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Już pierwsze minuty zapewniły Polakom sporą przewagę nad zawodnikami z Azji. Po niespełna czterech minutach na prowadzenie reprezentację Polski wyprowadził Bartłomiej Jeziorski, który otworzył wynik tego meczu.

W kolejnych minutach świetnie spisywała się zwłaszcza pierwsza formacja na czele z Bartoszem Fraszko, Patrykiem Wronką i Grzegorzem Pasiutem. Ten tercet zapewnił biało-czerwonym kolejne dwa trafienia. W obu przypadkach akcje Polaków finalizował ostatni z wymienionych zawodników.

Jeszcze w pierwszej tercji na listę strzelców wpisywali się także kapitan reprezentacji Polski Krystian Dziubiński oraz przedstawiciel “gospodarzy” (Zagłębia Sosnowiec) Patryk Krężołek.

Przy wysokim prowadzeniu “Orłów” 5:0 obie ekipy wznowiły grę w drugiej tercji. Tempo jednak znacznie spadło, a biało-czerwoni znacznie rzadziej zagrażali bramce Koreańczyków. Między słupkami polskiej bramki pojawił się z kolei David Zabolotny, który zastąpił tym samym Macieja Miarkę.

W drugiej i trzeciej tercji obejrzeliśmy… tylko jedno trafienie — w 43. minucie grę Polaków w przewadze na szóstego gola zamienił Bartosz Fraszko, ustalając wynik tego sparingu na 6:0.

Polska - Korea Południowa 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

1:0 Bartłomiej Jeziorski - Krystian Dziubiński - Marcin Kolusz (03:58)

2:0 Grzegorz Pasiut - Patryk Wronka - Bartosz Fraszko (09:21, w przewadze)

3:0 Grzegorz Pasiut - Patryk Wronka - Bartosz Fraszko (15:15)

4:0 Krystian Dziubiński (16:37)

5:0 Patryk Krężołek - Marcin Horzelski (18:23)

6:0 Bartosz Fraszko - Patryk Wronka - Grzegorz Pasiut (42:41, w przewadze)

Sędziowali: Paweł Kosidło i Krzysztof Kozłowski (główni) - Dariusz Pobożniak i Mateusz Kucharewicz (liniowi)

Minuty karne: 2 - 8

Strzały: 35 - 24

Widzów: 1200

Polska: Miarka (od 20:00 Zabolotny) - Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka - Ciura (2), Jaśkiewicz; Paś, Wałęga, Zygmunt - Wanacki, Dronia; Kolusz, Dziubiński, Jeziorski - Zieliński, Horzelski; Krężołek, Galant, Michalski.

Trener: Robert Kalaber

Korea Południowa: Yeonseung - Heedoo, Hyeongcheol; Sangwook (2), Chonghyun - Don Ku, Seungjae; Jinhui, Hyunseung, Yoonseok - Hyoseok, Yuchan; Sihwan, Seongjae, Sangyeob - Hohyun, Minjae (2); Hyunseo, Sangho, Chongmin (4).

Trener: Kim Woojae