Wygrana i porażka kadry U20
  Dodano 3 miesięcy temu   Skomentuj
Podziałem zwycięstw zakończył się dwumecz reprezentacji Polski do lat 20 z o rok młodszymi Węgrami. Oba mecze biało-czerwonych z Madziarami odbyły się w Nowym Targu.

Nowotarska hala lodowa była areną zmagań dla biało-czerwonych w pierwszej akcji szkoleniowej, przygotowującej młodych Polaków do grudniowych Mistrzostw Świata dywizji IB. Pod nieobecność Ireneusza Jarosza, szkoleniowca tej kadry (trener “20” był obecny na turnieju prekwalifikacyjnym do ZIO) obowiązki pierwszego trenera kadry do lat 20 pełnił Krzysztof Majkowski.

Młodzi Polacy w czwartkowym spotkaniu pokonali Madziarów, którzy do Polski przyjechali z drużyną złożoną z graczy do 19 roku życia.

Warto dodać, że młodzi reprezentanci naszego kraju dwukrotnie w tym spotkaniu musieli odrabiać straty, przegrywając 0:1 i 1:2. Dla Polski gole w tym meczu zdobywali Jonasz Hofman, Błażej Chodor i Damian Rączka, zaś między słupkami polskiej bramki okazję do zaprezentowania się sztabowi szkoleniowemu mieli Kacper Zając i Franciszek Źrebiec.

Dzień później biało-czerwoni pojedynek z Węgrami rozpoczęli dużo słabiej niż w czwartkowe późne popołudnie. Tym razem to Madziarzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania w pierwszych jego minutach i do końca drugiej tercji prowadzili różnicą trzech goli (3:0).

Bardzo dobry początek trzeciej tercji zapewnił biało-czerwonym wyrównania — w zaledwie siedem minut od wznowienia gry w tej części spotkania “Orlęta” wyrównały stan meczu, dwukrotnie wykorzystując grę w przewadze. Na listę strzelców wpisywali się bracia — Jakub i Jonasz Hofman (drugi z wymienionych zawodników dwukrotnie pokonał golkipera rywali). Ostatecznie jednak w piątkowym meczu to Węgrzy cieszyli się ze zwycięstwa po tym, jak Csaba Szollosi zdobył decydującego gola w 57. minucie spotkania.