CLJ: Komplet punktów dla Sokołów i remisowo w grupie E
  Added 4 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Za nami drugi dzień zmagań w turnieju finałowym Centralnej Ligi Juniorów. Jedna z ekip tego dnia zapewniła sobie awans do półfinału, zaś w drugiej grupie żadna z drużyn nie zbliżyła się do awansu…

Środa w turnieju finałowym Centralnej Ligi Juniorów przyniosła zwycięstwa ekip, które w pierwszym dniu imprezy w Toruniu ponosiły porażki. 


W pierwszym środowym pojedynku mierzyły się ze sobą drużyny JKH GKS-u Jastrzębie z MMKS Podhalem Nowy Targ. Po dość wyrównanym (przynajmniej pod względem statystycznym) pojedynku pierwsze zwycięstwo w Toruniu odnieśli zawodnicy ze stolicy Podhala, którzy pokonali jastrzębian 3:1. Dwa gole dla MMKS-u zdobył Vladimir Chyrkin. 


Chwilę po zakończeniu jastrzębsko-nowotarskiej konfrontacji doszło do pojedynku zespołów z Bytomia i Krakowa. Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo w tym spotkaniu. Ostatecznie więcej szczęścia w końcowej fazie meczu mieli hokeiści z Bytomia, którym udało się utrzymać przewagę do końca spotkania z MKS Cracovią, wygrywając to spotkanie 4:3.


Najbardziej jednostronne był trzeci mecz tego dnia na Tor-Torze. Spotkanie Niedźwiadków Sanok z Naprzodem Janów padło aż dziewięć bramek; wszystkie dla drużyny z Katowic. Po dwa gole zdobyli w tym meczu Yan Saroka i Jonasz Hofman. O tak przekonującym triumfie janowian zadecydowała zwłaszcza druga odsłona tego spotkania, w której podopieczni Grzegorza Klicha zdobyli aż pięć goli.


Na zakończenie drugiego dnia zmagań w Toruniu doszło do pojedynku dwóch ekip, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Hokeiści MOSM-u Tychy mierzyli się z zawodnikami Sokołów Toruń. Systematycznie swoją przewagę budowali gospodarze turnieju finałowego Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Michała Belicy próbowali “gonić” wynik, jednak po każdym golu dla MOSM-u rywale odpowiadali kolejnymi bramkami. Finalnie to torunianie zainkasowali komplet punktów, a dwa gola dla Sokołów zdobył Eryk Schafer.


Po dwóch dniach zmagań w grupie “E” wszystkie ekipy mają po jednym zwycięstwie, co gwarantuje ogromne emocje w ostatnim dniu fazy grupowej CLJ. W grupie “F” z kolei pewny awans do półfinału mają już zawodnicy Sokołów Toruń, którzy są jedyną niepokonaną ekipą w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniora Młodszego. O drugie miejsce w 1/2 finału CLJ powalczą w bezpośrednim pojedynku gracze Naprzodu Janów Katowice i MOSM-u Tychy.© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by