EUHL: Porażka z sąsiadami
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Nie udało się hokeistom Sabers Oświęcim odnieść kolejnego zwycięstwo w rozgrywkach EUHL. Oświęcimianie przegrali z trzecią drużyną rozgrywek 3:5.

Bardzo istotny pojedynek rozegrali w środowy wieczór hokeiści Sabers Oświęcim. “Szable” jako wicelider rozgrywek EUHL mierzyli się z trzecią drużyną ligowej tabeli, czyli zespołem z Bańskiej Bystrzycy.

Od początku jednak to Słowacy prowadzili grę i częściej zagrażali bramce rywali. Już po pierwszych minutach gospodarze prowadzili dwiema bramkami po trafieniach Mateja Krcho i Simona Collaka.

Jeszcze w pierwszej tercji “Szablom” udało się zdobyć “kontaktowego” gola. Jego autorem w grze w liczebnej przewadze został Wojciech Zając.

W drugiej części spotkania nastąpiła wymiana ciosów. Na dwa gole gospodarzy, “Szable” odpowiedziały kolejnymi dwoma golami, przez co do gry w ostatniej tercji obie drużyny przystąpiły przy jednobramkowym prowadzeniu Słowaków.

Choć hokeiści polskiego klubu mieli wiele okazji do doprowadzenia do remisu, to jednak “Szablom” nie udało się zdobyć czwartego gola. Piąte trafienie zdobyli z kolei zawodnicy z Bańskiej Bystrzycy, którzy w 59. minucie zadali decydujący cios w tym meczu, ustalając wynik spotkania na 3:5.

Mimo porażki Sabers Oświęcim nie straciło pozycji w tabeli EUHL, jednak do zaledwie punktu stopniała przewaga oświęcimian nad ekipą z Bańskiej Bystrzycy. Dodajmy, że UMB Hockey Team ma rozegrany jeden mecz mniej od “Szabli”.

UMB Hockey Team Banska Bystrica - UHT Sabers Oświęcim 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

1:0 Matej Krcho - Roman Kadlecik (05:09)

2:0 Simon Collak - Matus Krendzelak - Matej Pokrievka (07:54)

2:1 Wojciech Zając - Danylo Baida (19:37, w przewadze)

3:1 Denis Gonda - Matej Pokrievka - Adam Sapar (21:37)

3:2 Demian Tychenko - Krystian Wikar (28:07)

4:2 Matej Krcho - Richard Novodomec - David Soltes (29:53, w przewadze)

4:3 Demian Tychenko - Igor Nikolayevych - Andrei Romanenko (38:59, w przewadze)

5:3 Richard Novodomec - Marek Chamula - Jakub Slivka (58:53)