CLJ: Półfinaliści wyłonieni!
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Ostatni dzień fazy grupowej turnieju finałowego Centralnej Ligi Juniorów za nami. Rzutem na taśmę poznaliśmy trzech kolejnych półfinalistów Mistrzostw Polski Juniora Starszego.

Pierwsze dwa czwartkowe spotkania przyniosły pojedynki ekip z grupy “E”, w której po dwóch dniach cztery ekipy miały taką samą liczbę punktów. Pojedynki MKS Cracovii z JKH GKS-em Jastrzębie i MMKS Podhala Nowy Targ z BS Polonią Bytom były zatem spotkaniami o awans do półfinału rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu jastrzębianie skromnie pokonali MKS Cracovię 2:0 po bramkach Jakuba Onaka i Bartłomieja Stolarskiego. Bezbłędny okazał się w tym starciu Jakub Futryk, który obok strzelców goli był wyróżniającą się postacią JKH GKS-u Jastrzębie.

Chwilę później na tafli Tor-Toru zaprezentowali się zawodnicy z Nowego Targu i Bytomia. Był to zdecydowanie bardziej jednostronny pojedynek od konfrontacji krakowsko-jastrzębskiej. Już po pierwszej tercji bytomianie prowadzili 3:1, a w drugiej części meczu dołożyli czwartego gola. W trzeciej tercji obie drużyny wzajemnie wymieniały się ciosami, zdobywając naprzemiennie bramki. Taki stan był po myśli ekipy ze Śląska, która, dzięki zbudowanej wcześniej przewadze, zameldowała się w półfinale rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Dwa gole dla bytomian zdobył Nikita Laptinov.

Dodajmy, że w całym spotkaniu to nowotarżanie oddawali większą liczbę celnych strzałów (32-26), jednak to hokeiści Polonii Bytom dysponowali zdecydowanie lepszą skutecznością.

Trzecim czwartkowym meczem było starcie Naprzodu Janów i MOSM-u Tychy; ekip, które po dwóch dniach miały na swoim koncie po trzy punkty, a ich bezpośrednie spotkanie miało zadecydować o tym, która z tych drużyn awansuje do półfinału turnieju finałowego CLJ. Praktycznie przez cały mecz oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Po remisowej pierwszej tercji janowianom udało się zdobyć dwa gole w drugiej tercji (bramki strzelali Dawid Wawrzkiewicz i Jonasz Hofman), przez co to hokeiści Naprzodu Janów byli w lepszej sytuacji przed trzecią odsłoną tego meczu. Końcowe 20 minut przyniosło pogoń tyszan za wynikiem. W 49. minucie trafienie Jakuba Skrzypskiego spowodowało, że już tylko jedna bramka dzieliła tyszan od doprowadzenia do remisu. Mimo kilku dogodnych okazji strzeleckich podopiecznym Michała Belicy nie udało się zdobyć drugiej bramki, przez co to ich rywale awansowali do półfinału.

W ostatnim czwartkowym spotkaniu doszło do starcia niepokonanych jak dotąd hokeistów Sokołów Toruń z ekipą Niedźwiadków Sanok, która nie wygrała wcześniej żadnego meczu. Po bardzo jednostronnym widowisku (tylko pierwsza tercja była względnie wyrównana) torunianie rozbili sanoczan aż 6:0, wykorzystując niemal czterokrotną (!!) przewagę w liczbie celnych strzałów (43-11). Dwie z sześciu bramek dla gospodarzy turnieju finałowego CLJ zdobył Patryk Napiórkowski.

Po dniu przerwy na toruńskim lodowisku rozegrane zostaną półfinały Mistrzostw Polski Juniora Starszego. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zmierzą się z Naprzodem Janów Katowice, a BS Polonia Bytom o awans do finału CLJ zagra z Sokołami Toruń.