Gwiazdy 43. kolejki THL
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey wybrali sześciu najlepszych zawodników 43. kolejki Tauron Hokej Ligi. W naszym zestawieniu Gwiazd Kolejki THL znaleźli się zawodnicy z Torunia, Krakowa, Oświęcimia, Tychów i Sosnowca.

Bramkarz - Julius Pohjanoksa (KH Energa Toruń)

W minionej kolejce hokeiści KH Energi Toruń niespodziewanie pokonali GKS Katowice 4:1. Bardzo dobre zawody rozegrał m.in. fiński golkiper “Stalowych Pierników” Julius Pohjanoksa, który obronił 33 spośród 34 strzałów na swoją bramkę, a to dało mu skuteczność obron na poziomie 97,1%.

Obrońca - Alexander Younan (Comarch Cracovia)

Szwed wznosił się na wyżyny swoich możliwości w spotkaniu z Re-Plast Unią Oświęcim, aby utrzymać w “grze” swój zespół. Ostatecznie krakowianom nie udało się nawiązać walki o punkty z biało-niebieskimi. Mimo to na wyróżnienie zasłużył właśnie Alexander Younan, który brał udział przy każdej bramce dla “Pasów”, notując dwie bramki i asystę.

Obrońca - Kalle Valtola (Re-Plast Unia Oświęcim)

Fin po raz kolejny świetnie rozprowadzał krążek do swoich kolegów z drużyny. Tym razem starszy z braci Valtola brał udział przy dwóch z siedmiu bramek dla “Unitów” w spotkaniu z Comarch Cracovią.

Napastnik - Filip Komorski (GKS Tychy)

Kapitalny występ zaliczył kapitan “trójkolorowych” w spotkaniu z PZU Podhalem Nowy Targ. W stolicy Podhala Filip Komorski zdobył aż cztery gole, pomagając swojej drużynie pokonać “Szarotki” 5:2.

Napastnik - Danila Larionovs (KH Energa Toruń)

W spotkaniu 43. kolejki Tauron Hokej Ligi zawodnicy KH Energi Toruń pewnie pokonali GKS Katowice 4:1. O zwycięstwie torunian zadecydowała bardzo dobra trzecia tercja i doskonała dyspozycja Danilla Larionovsa. Łotewski napastnik “Stalowych Pierników” zdobył trzy gole.

Napastnik - Riley Lindgren (Zagłębie Sosnowiec)

Bez większych trudności hokeiści Zagłębia Sosnowiec wysoko pokonali STS Sanok 8:0. Przed własnymi kibicami koncertową grą popisał się zwłaszcza Riley Lindgren, który brał udział przy połowie goli dla sosnowiczan w tym meczu. Trzykrotnie to on sam pokonywał bramkarza rywali, a raz dogrywał do lepiej ustawionego kolegi z formacji.