Śląski finał w TLHK
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Poznaliśmy dwie drużyny, które już wkrótce rozpoczną rywalizację finałową w Tauron Lidze Hokeja Kobiet. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, którym ekipom pozostanie walka o najniższy stopień podium.

Przed tygodniem pierwsze spotkania półfinałowe wygrały zespoły BS Polonii Bytom i Kojotek Naprzód Janów Katowice, stawiając ważny krok w stronę awans do finału rozgrywek.

Sobota okazała się dniem przesądzającym o obsadzie finału oraz rywalizacji o brąz Tauron Ligi Hokeja Kobiet. W pierwszym tego dnia pojedynku TLHK hokeistki BS Polonii Bytom bardzo wysoko pokonały UKHK Unię Oświęcim aż 15:0. Po raz kolejny znakomite zawody rozegrała pierwsza formacja bytomskiego klubu, która aż dziesięciokrotnie cieszyła się ze zdobyczy bramkowej. Do pięciu goli Karoliny Późniewskiej hat-trick dołożyła Klaudia Chrapek, dublet zdobyła Patrycja Sfora, a jedną bramkę zaaplikowała rywalkom Ida Talanda.

Tercją, która w największym stopniu przyczyniała się do wysokiego zwycięstwa niebiesko-czerwonych była druga odsłona tego spotkania, w której padło siedem trafień.

Zaledwie godzinę po zakończeniu spotkania w Bytomiu swój pojedynek rozpoczęły drużyny z Katowic i Gdańska. Podobnie jak w pierwszym meczu tych ekip w 1/2 finału TLHK, tak i w spotkaniu rewanżowym już pierwsze minuty przyniosły gole dla Kojotek. Podobnie jak przed tygodniem padły one po strzałach Małgorzaty Zakrzewskiej. Tym razem jednak oglądaliśmy aż trzy gole utalentowanej zawodniczki katowickiego klubu.

W drugiej i trzeciej tercji Kojotki czterokrotnie pokonywały jeszcze Agatę Kosińską-Horzelską (po dwa razy w każdej z odsłon spotkania). Gdy wydawało się już, że końcowym wynikiem tego półfinałowego pojedynku będzie rezultat 7:0 dla gospodyń Dominika Korkuz, na sześć sekund przed końcem meczu, zdobyła honorowe trafienie dla Stoczniowca Gdańsk.

W finałowej batalii zatem zmierzą się ze sobą hokeistki BS Polonii Bytom z Kojotkami Naprzód Janów Katowice. O brązowy medal powalczą natomiast hokeistki Stoczniowca Gdańsk z UKHK Unią Oświęcim. Zgodnie z terminarzem finałowa rywalizacja wystartuje 9. marca. Spotkania rewanżowe zaplanowano na 16. marca. W przypadku remisu po dwóch starciach dojdzie do decydującego pojedynku 17. marca.