CLJ: Naprzód mistrzem Polski juniorów!
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Za nami ostatni dzień turnieju finałowego Centralnej Ligi Juniorów. Po triumf w całych rozgrywkach sięgnęła drużyna Naprzodu Janów, która w finale pokonała bytomską Polonię. Brąz przypadł natomiast w udziale gospodarzom imprezy.

Pierwszym niedzielnym spotkaniem był pojedynek o brąz Centralnej Ligi Juniorów, w którym naprzeciw siebie stanęli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie z MKS Sokołami Toruń. Od pierwszego rzucenia krążka inicjatywa była po stronie torunian, którzy znacznie częściej zagrażali bramce rywali. To też Sokoły otworzyły wynik tego spotkania, zdobywając gola w 8. minucie gry.

W drugiej tercji gra się wyrównała. To nadal torunianie oddawali większą liczbę celnych strzałów, jednak podopiecznym Mariusza Bernackiego udało się doprowadzić do wyrównania. Trzecia odsłona tego pojedynki należała już jednak do Sokołów. Gospodarze turnieju finałowego dwukrotnie pokonywali bramkarza rywali, zapewniając sobie triumf w starciu o brąz Centralnej Ligi Juniorów.

W wielkim finale mierzyły się dwie śląskie ekipy. Spotkanie Naprzodu Janów z Polonią Bytom od pierwszych sekund obfitowało w bramki.

Tylko w pierwszej tercji padło ich aż sześć, jednak nie przyniosło przewagi żadnej ze stron. Po remisowej (3:3) pierwszej tercji, druga odsłona pojedynku finałowego okazała się bardzo jednostronną. Prowadzeni przez Grzegorza Klicha w kolejnej tercji zaaplikowali rywalom kolejne trzy gole i na drugą przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem. Ostatnia tercja była już odliczaniem zawodników obu ekip do końcowej syreny spotkania.

Hokeiści z Katowic pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie, a w końcowych minutach starcia z Polonią wynik spotkania na 7:3 ustalił Dawid Wawrzkiewicz. Najproduktywniejszymi graczami w tym meczu byli Piotr Ciepielewski (gol i dwie asysty) oraz Maksymilian Dawid, autor dwóch trafień.