Podsumowanie dnia w NHL (25.02)
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. NHL.com
Trzynastka w Pittsburghu, dwie dogrywki i setka Kucherova. Podsumowujemy noc z National Hockey League.

Kolejnych siedem meczów National Hockey League za nami. Tego dnia dwa mecze kończyły się dogrywką, jeden rzutami karnymi, a w jednym padło aż 13 bramek.

O sporym kryzysie mówić mogą zawodnicy Arizona Coyotes, którzy tego dnia przegrali swój 12. mecz z rzędu. Tym razem ulegli oni ekipie Winnipeg Jets 3:4 (po dogrywce). Decydującego gola w dogrywce zdobył Kyle Connor, dla którego bramka ta była drugim trafieniem tego wieczoru.

Dodatkowy czas gry rozstrzygał też o losach meczu w Chicago. W United Center Blackhawks mierzyli się z Detroit Red Wings i przegrali oni 2:3. Katem “Czarnych Jastrzębi” okazał się były zawodnik tego klubu Patrick Kane, który w 2. minucie dogrywki zapewnił zwycięstwo swojej nowej ekipie.

Dopiero rzuty karne zadecydowały o tym, która z ekip wygra spotkanie Buffalo Sabres z Carolina Hurricanes. W najazdach jedynego gola zdobył Casey Mittelstadt, przechylając szalę zwycięstwa na stronę “Szabel”.

Aż 13 goli oglądali kibice zebrani na trybunach PPG Paints Arena w Pittsburghu, którzy byli świadkami szalonego pojedynku pomiędzy “Pingwinami”, a zespołem Philadelphia Flyers. Ostatecznie jednak gospodarze zwyciężyli Bitwę o Pennsylvanię, pokonując “Lotników” 7:6. Po trzy punkty w zespole Flyers (dwa gole i asysta) zdobywali Scott Laughton i Tyson Foerster, a w ekipie Penguins Bryan Rust. Kapitan Pingwinów Sidney Crosby zakończył ten mecz z kolei z golem i trzema asystami.

Kolejne dwa mecze kończyły się wynikami 4:2. W takim stosunku bramkowym swoje spotkanie z New York Rangers wygrali gracze Columbus Blue Jackets, którzy zatrzymali triumfalny pochód “Strażników” (ich seria zakończyła się na 10 ligowych zwycięstwach z rzędu). W barwach “Niebieskich Kurtek” najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Elvisa Merzlikinsa, który obronił 38 spośród 40 strzałów na swoją bramkę.

Wynikiem 4:2 zakończył się również pojedynek w Anaheim, gdzie “Kaczory” przegrały z Nashville Predators. Bramkę i asystę w barwach “Drapieżników” zdobył Filip Forsberg.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu National Hockey League zespół Tampa Bay Lightning pokonał w wyjazdowym pojedynku New Jersey Devils 4:1. Bramkę i aż trzy asysty zaliczył na swoim koncie Nikita Kucherov, będący pierwszym zawodnikiem, który w obecnym sezonie dobił do granicy 100. punktów.