Cracovia z ćwierćfinałowym skalpem w Oświęcimiu
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Niespodziewane zwycięstwo w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym z Re-Plast Unią Oświęcim odnieśli hokeiści Comarch Cracovii. Krakowianie na terenie rywali pokonali oświęcimian 5:3.

Z pewnością faworytem tej serii byli (i wciąż są) hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, którzy sezon zasadniczy Tauron Hokej Ligi zakończyli na drugim miejscu. Pojedynek z krakowianami w 1/4 finału THL nie przebiegał jednak pod ich dyktando.

To “Pasy” jako pierwsze zdołały pokonać bramkarza rywali. W 13. minucie, z okolic bulika, Linusa Lundina pokonał Martin Kasperlik. Pierwsza tercja zakończyła się jednak rezultatem remisowym, ponieważ w 18. minucie grę “Unitów” w liczebnej przewadze na bramkę zamienił Mark Kaleinikovas, który dobił strzał Kalle Valtoli.

Końcowy sukces prowadzeni przez Rudolfa Rohaczka zawodnicy zawdzięczają głównie drugiej tercji, którą “Pasy” wygrały 3:1. Już pierwsze sześć minut tej części gry przyniosły Cracovii dwa kolejne gole. W 23. minucie po raz drugi krążek w oświęcimskiej siatce umieścił Martin Kasperlik, a 170 sekund później w jego ślady poszedł Lukas Motloch.

Gospodarze piątkowego spotkania zdołali co prawda zmniejszyć nieco straty w 31. minucie, wykorzystując grę w liczebnej przewadze, jednak ostatnie słowo w tej tercji należało do “Pasów”. Krakowianie w 34. minucie podwyższyli prowadzenie, a czwartego gola zdobył Johan Lundgren, który osamotniony w tercji obronnej rywali zdołał znaleźć sobie trochę miejsca i oddać precyzyjny strzał.

Trzecia tercja rozpoczęła się od… pojedynku bokserskiego. Swoich sił w zapasach spróbowali Marek Spacek i Andrei Denyskin. Obaj z resztą zakończyli na tym swój udział w tym spotkaniu.

W tej części gry obie ekipy zdobyły po jednej bramce. Na trafienie Erika Ahopelto (Fin z bliska pokonał Matthew Robsona, zdobywając w 51. minucie “kontaktowego” gola) odpowiedział Adam Raska w 57. minucie, przypieczętowując sukces krakowian.

Po pierwszym meczu tej pary, w rywalizacji do czterech zwycięstwo prowadzą zawodnicy ze stolicy Małopolski. Drugi mecz tej serii zaplanowano na sobotę 2 marca w Oświęcimiu.

Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

0:1 Martin Kasperlik - Sebastian Brynkus (12:14)
1:1 Mark Kaleinikovas - Kalle Valtola - Ville Heikkinen (17:22, w przewadze)
1:2 Martin Kasperlik - Krystian Mocarski - Radosław Sawicki (23:00)
1:3 Lukas Motloch - Sebastian Brynkus (25:50)
2:3 Kalle Valtola - Elliot Lorraine - Ville Heikkinen (30:10, w przewadze)
2:4 Johan Lundgren (33:06)
3:4 Erik Ahopelto - Kalle Valtola - Elliot Lorraine (50:48, w przewadze)
3:5 Adam Raska - Alapuranen Aapo - Martin Kasperlik (56:47)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk i Paweł Breske (główni) - Wojciech Czech i Eryk Sztwiertnia (liniowi)
Minuty karne: 33 - (w tym kara meczu Andreja Denyskina) - 43 (w tym kara meczu Marka Spacka oraz 2 min. tech.)
Strzały: 35 - 30
Widzów: 2487
Stan rywalizacji: 0:1

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (58:16) - Dyukov (2), Jakobsons; Denyskin (25), Dziubiński, Kaleinikovas - Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Ackered; Sadłocha, Olsson Trkulja (2), E. Lorraine (2) - M. Noworyta, Sołtys, Kowalówka, Krzemień, Wanat (2).
Trener: Nik Zupancic

Comarch Cracovia: Robson - Jezek, Zurek (2); Vildumetz, Raska, Spacek (27) - Younan, Kunst, Aapo, Lundgren, Berling - Krenzelok (4), Jalasvaara, Kasperlik, Bezwiński, Brynkus - Motloch (2), Sterbenz; Mocarski (2), Sawicki, F. Kapica (2).
Trener: Rudolf Rohaczek