EWHL: Polki kończą sezon!
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Bez szczęśliwego zakończenia w rozgrywkach EWHL. Hokeistki reprezentacji Polski pożegnały się z sezonem European Womens Hockey League, przegrywając ćwierćfinałową batalię z drużyną EC Graz Huskies.

Sobotni pojedynek Polek z Austriaczkami od początku był toczony w szybkim tempie, jednak ze wskazaniem na hokeistki z Grazu. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 12. minuty i gry Huskies w przewadze. Podczas gdy Wiktoria Dziwok odsiadywała karę za swoje przewinienie do bramki Agaty Kosińskiej-Horzelskiej trafiła Tamina Schall.

Zaledwie po trzech minutach krążek do polskiej bramki wbiła także Sara Confidenti, podwyższając prowadzenie Austriaczek. Jeszcze przed przerwą udało się jednak zmniejszyć nieco straty. Na 23 sekundy przed końcem pierwszej tercji pierwszą bramkę dla “Orlic” zdobyła Ida Talanda.

Druga tercja okazała się najbardziej wyrównaną, choć oglądaliśmy w niej dwa oblicza ekip walczących o awans do półfinału EWHL. Pierwsza część tej odsłony należała do przyjezdnych, którym udało się zdobyć kolejne dwie bramki odpowiednio w 26. i 33. minucie pojedynku.

Ostatnie minuty (a właściwie sekundy) tej tercji należały jednak do Polek, które w ostatnich minutach grały w podwójnej przewadze. W odstępie zaledwie 20 sekund prowadzone przez duet trenerski Sobecki-Rzeszutko zawodniczki zdołały dwukrotnie wykorzystać grę w nierównych siłach na lodzie i zmniejszyły straty do zaledwie jednej bramki.

Wydawało się, że w trzeciej tercji “Orlice” pójdą za ciosem i uda im się doprowadzić do wyrównania. Tak się jednak nie stało, ponieważ to hokeistki Huskies po kilkuminutowej przewadze Polek, przejęły inicjatywę i zdobyły kolejne dwa trafienia. Swoje drugie gole w tym meczu zdobywały Tamina Schall i Nikola Rumanova.

Co prawda biało-czerwonym również udało się pokonać w tej tercji bramkarkę rywalek, jednak gol Idy Talandy nie wystarczył do przechylenia szali zwycięstwa na stronę Polek.

W myśl postanowienia władz rozgrywek EWHL o wyniku rywalizacji ćwierćfinałowej pomiędzy polskim i austriackim zespołem decydować miał tylko jeden mecz, przez co to zawodniczki Huskies zameldowały się w kolejnej rundzie rozgrywek.

W weekend rozegrano także spotkania innych par 1/4 finału EWHL. Dwa zwycięstwa po 5:0 odniosły zawodniczki Hokiklub Budapest, które wygrały sezon zasadniczy tych rozgrywek. Hokeistki ze stolicy Węgier dwukrotnie okazały się lepsze od KEHV Lakers.

W drugiej parze mierzyły się ze sobą zawodniczki HC SKP Bratislava i SKN Sabres St. Polten. W pierwszym spotkaniu tej serii padł remis 0:0, zaś dzień później nieznacznie lepsze okazały się Słowaczki, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Stawkę półfinalistek uzupełniły zawodniczki MAC Budapest. Hokeistki ze stolicy Węgier dołączyły do swoich “koleżanek” z tego samego miasta, pokonując w dwumeczu kazachskie Aisulu Almaty. Warto dodać, że Węgierki w pierwszym meczu pewnie pokonały Aisulu Almaty 4:1, by w rewanżu nieznacznie ulec Kazaszkom 2:3. Zaliczka z piątkowego meczu wystarczyła jednak do awansu.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek w półfinale pary dobrane zostały na podstawie miejsc zajętych przez poszczególne ekipy na koniec sezonu zasadniczego.

Pary półfinałowe EWHL:

Hokiklub Budapest - EC Graz Huskies

HC SKP Bratislava - MAC Budapest

Tauron Metropolia Silesia - EC Graz Huskies 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

0:1 Tamina Schall - Zoe Barbier (11:48, w przewadze)

0:2 Sara Confidenti - Nikola Rumanova (14:42)

1:2 Ida Talanda - Klaudia Chrapek - Karolina Późniewska (19:37, w przewadze)

1:3 Nikola Rumanova - Zoe Barbiere - Michelle van Ooijen (25:32)

1:4 Zoe Barbier - Nikola Rumanova - Michelle van Ooijen (32:30, w przewadze)

2:4 Olivia Tomczok - Karolina Późniewska - Patrycja Sfora (39:17, w podwójnej przewadze)

3:4 Patrycja Sfora - Olivia Tomczok - Karolina Późniewska (39:37, w przewadze)

3:5 Nikola Rumanova - Sara Confidenti (51:04)

3:6 Tamina Schall (56:07)

4:6 Ida Talanda - Olivia Tomczok - Wiktoria Dziwok (56:33)

Sędziowali: Michał Baca i Rafał Noworyta (główni) - Natalia Suchanek i Monika Szpyt-Jucha (liniowi)

Minuty karne: 6 - 10

Strzały: 20 - 36

Widzów: 120

Tauron Metropolia Silesia: Kosińska-Horzelska - Sfora, Chrapek; Późniewska, Talanda, Tomczok - Nosal, Gogoc; Zakrzewska, Czarnecka, Kot - Kędra, Korkuz; Huchel, Mota, Dziwok - Górska.

Trener: Arkadiusz Sobecki

EC Graz Huskies: Kronberger - Ostadal, van Ooijen; Rumanova, Barbier, Confidenti - Ausperger, Klamminger; Wolf, T. Grascher, S. Grascher - Wacik, Fuchs; Hobitsch, Schall, Daubock.

Trener: Peter Mocher