Podsumowanie dnia w NHL (04.03)
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Karolina Churas fot. NHL.com
Karne w Filadelfii, wysoka porażka obrońców tytułu. Podsumowujemy kolejny dzień z ligą NHL.

Philadelphia Flyers gościli u siebie St. Louis Blues. Mecz był bardzo wyrównany, po dwóch tercjach było 1:1 i jako że trzecia tercja nie wyłoniła zwycięzcy potrzebne były do tego rzuty karne. W konkursie najazdów lepsi okazali się przyjezdni, którzy wykorzystali dwie z 4 szans. Świetną skutecznością popisał się bramkarz “Nutek” Jordan Binnington, który obronił aż 40 z 41 strzałów.

Drużyna z Columbus rozegrała świetne spotkanie z zeszłorocznymi zdobywcami Pucharu Stanleya. Mimo remisu 2:2 po dwudziestu minutach zawodnicy Columbus Blue Jackets wygrali mecz 6:3 a hattrickiem popisał się Alexander Nylander.

W Madison Square Garden kibice oglądali pojedynek pomiędzy miejscowymi a Floridą Panthers. Niestety dla nich ich drużyna przegrała 2:4 i dzięki temu przyjezdni zaliczyli swoje piąte zwycięstwo z rzędu.

Podczas meczu Toronto Maple Leafs a Boston Bruins zgromadzeni na hali oglądali 5 goli, jeden dla gospodarzy a cztery dla gości. Tyle samo bramek wpadło w starciu Colorado Avalanche a Chicago Blackhawks tyle, że wszystkie pięć trafień zaliczyły “Lawiny”. Świetne spotkanie rozegrał Nathan MacKinnon, który strzelił dwie bramki i dwa razy asystował przy golach swoich kolegów.

W starciu Calgary Flames z Seattle Kraken 3 punkty zainkasowali goście, którzy wygrali ten mecz 4:2. Obydwie bramki dla gospodarzy zdobył Anderi Kuzmenko. Była to pierwsza porażka Flames od sześciu spotkań.