MHL: Nowotarżanie i Polonia z awansem!
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Karolina Sommer | Planet Of Hockey
W niedzielę rozegrane zostały trzecie spotkania pomiędzy MMKSem Podhale Nowy Targ a Sokołami Toruń oraz Polonią Bytom a MKS Cracovią. Mecze te wyłoniły dwóch pozostałych półfinalistów Młodzieżowej Hokej Lidze.

Po porażce w Toruniu i wysokim zwycięstwu w Nowym Targu, Nowotarżanie po raz trzeci zmierzyli się z Sokołami Toruń w fazie Play Off. Długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę w tym spotkaniu - dopiero w 29. minucie wynik otworzył Tomasz Szczerba. Odpowiedź gości przyszła dopiero dziesięć minut później, kiedy to Yakub Kvioatkouski pokonał Szymona Klimowskiego. W 53. minucie Sokoły Toruń wykorzystały gry w przewadze i wyszły na prowadzenie za sprawą Patryka Napiórkowskiego. Nieco ponad 3 minuty przed zakończeniem trzeciej tercji meczu Tomasz Szczerba zdołał drugi raz pokonać Szymona Guranowskiego i tym samym doprowadził do remisu. Aby dowiedzieć się, kto z tej pary awansuje do półfinału niezbędne były rzuty karne. W serii  najazdów oba zespoły miały problemy, żeby umieścić krążek w bramce. Ta sztuka udała się jedynie Kacprowi Malasińskiemu i to dzięki niemu Nowotarżanie awansowali dalej!

MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Sokoły Toruń 3:2k. (0:0, 1:1, 1:1, 1:0k.)

1:0 Tomasz Szczerba - Oliver Valtonen - Jakub Michalski (28:31)

1:1 Yakub Kviatkouski - Jakub Wenker - Jan Walczak (38:00)

1:2 Patryk Napiórkowski - Eryk Schafer (52:18, w przewadze)

2:2 Tomasz Szczerba (56:48)

3:2 Kacper Malasiński (65:00, decydujący rzut karny)

Polonia Bytom już w 3. minucie straciła bramkę. Antoni Dziurdzia zdołał pokonać Mateusza Kołodzieja i wyprowadził MKS Cracovię na prowadzenie. Siedem minut później Sadowski zdołał doprowadzić do wyrównania a dwie minuty później, tym razem grając w podwójnej przewadze, Igor Augustyniak zdobył bramkę na 2:1. Wystarczyły kolejne 33 sekundy, aby Bytomianie dołożyli jeszcze jedno trafienie. W 27. minucie Devin Panzeca podwyższył wynik na 4:1. Lider tabeli po sezonie zasadniczym zdobył jeszcze jedną bramkę i wygrali 5:1 a tym samym zameldowali się w półfinale, gdzie zmierzą się z zespołem z Nowego Targu.

BS Polonia Bytom - MKS Cracovia 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

0:1 Antoni Dziurdzia - Ivan Lebedzeu - Herman Bryzgalau (2:43)

1:1 Michał Sadowski II - Patryk Jarosz (9:53)

2:1 Igor Augustyniak - Devin Panzeca (11:23, w podwójnej przewadze)

3:1 Sebastian Wicher - Michał Proczek - Michał Sadowski II (11:56)

4:1 Devin Panzeca - Piotr Bajon - Jakub Wilk (26:24)

5:1 Devin Panzeca - Igor Augustyniak (38:58)