MHL: Polonia i Naprzód krok bliżej finału!
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Karolina Sommer | Planet Of Hockey
W środę rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe Młodzieżowej Hokej Ligi. W pierwszym spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywa, w której lepsi okazali się goście - Polonia Bytom. Drugi pojedynek również był bardzo wyrównany, jednak zwycięsko z niego wyszli zawodnicy z Janowa.

Już w 12 sekundzie sędziowie podyktowali rzut karny dla Polonii Bytom. Przed szansą na otworzenie wyniku stanął Piotr Bajon, jednak nie zdołał on umieścić krążka w bramce strzeżonej przez Szymona Klimowskiego. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w 30. minucie padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Krążek w bramce umieścił nowotarski napastnik - Olivier Valtonen. Wynik korzystny dla gospodarzy utrzymywał się aż do 50. minuty, kiedy to sposób na Klimowskiego znalazł Dominik Kasprzyk. Do końca regulaminowego czasu gry nie padła już żadna bramka. Wystarczyły jednak 3 minuty dogrywki, aby Devin Panzeca przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Polonii.

MMKS Podhale Nowy Targ - Polonia Bytom  (0:0,1:0,0:1, 0:1d.)

1:0 Olivier Valtonen - Krzysztof Jarczyk (29:32)
1:1 Dominik Kasprzyk - Igor Augustyniak (49:24)
1:2 Devin Panzeca - Szymon Gurzyński (62:57)

Sędziowali: Marcin Majta i Mateusz Krzywda (główni) oraz Kacper Król i Marcin Kołodziej (liniowi)
Minuty karne: 6 - 4
Strzały: 23 - 41
Widzów: 120

MMKS Podhale Nowy Targ: Klimowski - Bury, Bryniarski; Jarczyk, K. Malasiński, Długopolski - Michalski (2), Nykaza; J. Malasiński, Kapica, Valtonen - Szlembarski (2), Żółtek (2); Serhiienko, Hrebeniuk, Wikar - Bochnak, Szczerba.
Trener: Markku Kyllonen

BS Polonia Bytom: Kołodziej - Bąk, Bodora; Augustyniak (2), Bajon, Panzeca - Gurzyński, Proczek (2); Jarosz, Sadowski II, Wicher - Wilk, Stępień; Wybiral, Kasprzyk, Kociszewski - Arvidsson, Mularczyk; Kasianchuk, Kuzak II, Laptinov.
Trener: Mariusz Puzio

W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu Naprzód Janów zmierzył się na Jantorze z SMSem PZHL Katowice. Tutaj w 42 sekundzie został podyktowany rzut karny, którego nie wykorzystał Jonasz Hofman. Pierwsza bramka padła na 14 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji. Grający w osłabieniu gospodarze wykorzystali swoją szansę i Igora Tyczyńskiego pokonał Eric Kaczyński. Niespełna siedem minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania ten sam zawodnik zmienił wynik na 2:0, tym razem wykorzystując grę w przewadze. Orlęta zdołały odpowiedzieć dopiero 49 sekund przed zakończeniem drugiej tercji - Jakub Hofman umieścił krążek w bramce strzeżonej przez Illię Sarokę. W 48. minucie spotkania gospodarze ponownie wykorzystali fakt iż rywal grał w osłabieniu i podwyższyli prowadzenie na 3:1, hattricka zdołał skompletować Eric Kaczyński. Pięć minut przed zakończeniem spotkania kontaktową bramkę dla gości zdobył Jonasz Hofman. Do końca spotkania nie padły już żadne bramki i to zespół Naprzodu Janów jest o krok bliżej gry w finale.

Naprzód Janów - SMS PZHL Katowice 3:2 (1:0,1:1,1:1)

1:0 Eric Kaczyński - Mykhailo Kovalchuk (19:46, w osłabieniu_
2:0 Eric Kaczyński - Mykhailo Kovalchuk - Dawid Wawrzkiewicz (26:12, w przewadze)
2:1 Jakub Hofman - Jonasz Hofman - Dawid Chojęta (39:11)
3:1 Eric Kaczyński - Marcin Szlomski - Jakub Musioł (47:45, w przewadze)
3:2 Jonasz Hofman - Jakub Hofman - Maksymilian Dawid (54:05)

Sędziowali: Piotr Bajon i Sebastian Kłaczyński (główni) oraz Łukasz Sośnierz i Wiktor Kolat (liniowi)
Minuty karne: 10 - 8
Strzały: 48 - 31
Widzów: 250

Naprzód Janów Katowice: Saroka - Schmidt, Chodor; Ciepielewski, Moś, Musioł (2) - Szlomski, Sitnik; Kovalchuk, Wawrzkiewicz, Kaczyński (2) - Gniewek, Kazlouski; Saroka, Ustynov (4), Ksiondz - Wojsław, Gruca.
Trener: Grzegorz Klich

SMS PZHL Katowice: Tyczyński - Majewski, Chojęta; Jakub Hofman (2), Dawid, Jonasz Hofman - Gumiński, Bieda (4), Majerczyk, Rączka, Łojas.
Trener: Andrey Gusov.