Podsumowanie dnia w NHL (12.03)
  Dodano 2 miesięcy temu   Skomentuj
Karolina Churas fot. NHL.com
Dwie dogrywki i dziesięć bramek w Buffalo. Podsumowujemy kolejny dzień w NHL.

Ottawa Senators zmierzyła się w nocy z Pittsburgh Penguins. Spotkanie było bardzo wyrównane, w 51 minucie Senators zdobyli swojego gola i już praktycznie mieli wygraną w kieszeni, ale na 23 sekundy przed końcem meczu “Pingwiny” zdobyły wyrównującą bramkę co doprowadziło do dogrywki. “Złotego gola” dla gospodarzy strzelił Drake Batherson.

Również w Seattle tamtejsi kibice oglądali dogrywkę. Miejscowi podejmowali zeszłorocznych zdobywców Pucharu Stanleya. Po 20 minutach gry goście prowadzili 2:1, ale prawdziwa walka zaczęła się w ostatniej odsłonie. Do 52:23 minuty gospodarze prowadzili 4:2, ale później “Rycerze” strzelili kontaktową bramkę a na 17 sekundy przed końcową syreną doszło do remisu. Zwycięskie trafienie w dogrywce zdobył dla Vegas Jack Eichel.

Dziesięć bramek oglądali kibice zasiadający na trybunach w KeyBank Center. Miejscowe “Szable” gościły tam Detroit Red Wings. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili już 4:1, po drugiej 7:2 i w ostateczności wygrali 7:3. Była to już szósta porażka z rzędu Wings.

Jeden gol mniej padł w starciu Chicago Blackhawks z Anaheim Ducks. Chicago które prawdopodobnie pożegnało się już z fazą play-off pokonało “Kaczory” 7:2. Podczas trzeciej tercji doszło do bójki pomiędzy zawodnikami i brali w niej udział nawet golkiperzy obu zespołów. Dwie bramki i dwie asysty zanotował Philipp Kurashev a jednego gola i cztery asysty zdobył Connor Bedard.

Swoje spotkania na własnej tafli wygrały również ekipy z Montrealu, Philadelphii i Minnesoty. Canadiens pokonali Columbus Blue Jackets 3:0 i wszystkie trzy bramki padły w pierwszych 6 minutach meczu. Świetnie w bramce gospodarzy spisał się Cayden Primeau który obronił wszystkie 41 strzałów. “Lotnicy” wygrali z San Jose Sharks 3:2 a Wild zwyciężyli z Arizona Coyotes 4:1.

Wyjazdowe 3 punkty przywieźli do domów ze sobą Rangersi, Panthers i Colorado. Ekipa z Nowego Jorku ograła Carolina Hurricanes 1:0, “Pantery” pokonały Dallas Stars 4:3 a Avalanche ograli Calgary Flames 6:2. Dwa gole i dwie asysty zaliczył w tym starciu asystent kapitana “Lawin” Mikko Rantanen.