EUHL: Oświęcimianie skończyli sezon
  Dodano Miesiąc temu   Skomentuj
Na ćwierćfinale udział w tegorocznej odsłonie rozgrywek EUHL zakończyła drużyna UHT Sabers Oświęcim. Biało-niebiescy w 1/4 finału EUHL ulegli słowackiej Nitrze.

Rywalizacja ze słowacką drużyną rozpoczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Vitalija Shliakhova. Oświęcimianie w pierwszym spotkaniu tej serii pewnie pokonali nitrzan 5:2. Bramki dla “Szabel” zdobywali Igor Nikolayevych, Wojciech Zając, Demian Tychenko oraz Denys Melnyk.

Dzień później biało-niebiescy stanęli przed szansą zakończenia rywalizacji i przypieczętowania awansu do półfinału rozgrywek (w ćwierćfinale gra toczyła się do dwóch zwycięstw). Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, prowadząc w 14. minucie 2:0, w po kolejnych 10 minutach gry 3:1. Później jednak inicjatywę przejęli Słowacy, którzy zdołali doprowadzić do remisu jeszcze w drugiej tercji tego spotkania, a później, w serii rzutów karnych przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gole dla biało-niebieskich zdobywali w tym meczu Ilya Baida, Denys Melnyk oraz Demian Tychenko.

Decydujące starcie “Filozofów” z Nitry i “Szabel” z Oświęcimia odbyło się na terenie rywali. W nim oświęcimianie, mimo dużej przewagi w strzałach (37:25 na korzyść Sabers) to nitrzanie kontrolowali przebieg tego spotkania i wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję do zdobycia bramek. Ostatecznie Słowacy czterokrotnie znajdowali drogę do bramki Antona Dyukova i Gabriela Kaczkowskiego, zaś biało-niebieskim nie udało się to ani razu.