Podsumowanie dnia w NHL (14.03)
  Dodano Miesiąc temu   Skomentuj
Karolina Churas fot. NHL.com
Zwycięski pościg Senators, złoty gol DeBruska. Podsumowujemy kolejny dzień z ligą NHL.

Aż dwanaście spotkań zostało rozegranych 14 marca. Jedno zakończyło się rzutami karnymi a jedno dogrywką.

Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę pojedynku Columbus Blue Jackets z Ottawa Senators. Do 47 minuty gospodarze prowadzili 2:0, jednak goście w przeciągu pięciu minut zdobyli dwie bramki i było 2:2. W konkursie karnych górą była drużyna z Ottawy, która wykorzystała swoje 2 z 3 najazdów.

Troszkę krótszy mecz oglądali kibice siedzący na trybunach Bell Centre w Montrealu gdzie tamtejsi Canadiens podejmowali Boston Bruins. Po 20 minutach było 1:1 i taki wynik utrzymywał się aż do końca regulaminowego czasu, co doprowadziło do dogrywki. “Złote trafienie” dla gości zaliczył Jake DeBrusk.

W sześciu starciach wygrywali gospodarze. Buffalo Sabres pokonali New York Islanders 4:0 i tyle samo Carolina Hurricanes wygrali z Florida Panthers. Pittsburgh Penguins zwyciężyli z San Jose Sharks 6:3 i także Tampa Bay Lightning tyle pokonała New York Rangers a hattricka dla “Błyskawic” zaliczył Brayden Point, który dołożył do tego jeszcze trzy asysty, a więc miał udział w każdej bramce swojej drużyny. Minnesota Wild wygrali 2:0 z Anaheim Ducks, a Calgary Flames pokonali 4:1 Vegas Golden Knights.

Pozostałe spotkania zostały wygrane przez przyjezdnych. Detroit Red Wings ulegli 1:4 Arizona Coyotes, Philadelphia Flyers zostali rozbici 2:6 przez Toronto Maple Leafs, a Seattle Kraken przegrali z Washington Capitals 1:2.