MHL: SMS z brązem!
  Dodano 4 tygodni temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Pewnym zwycięstwem SMS-u Katowice zakończył się drugi mecz serii o brąz Młodzieżowej Hokej Ligi. Dzięki temu podopieczni Andreja Gusova przypieczętowali swój końcowy sukces.

Tylko pierwsza tercja pojedynku SMS-u Katowice z Podhalem Nowy Targ była wyrównaną odsłoną meczu. W niej katowiczanie zdobyli tylko jednego gola, wykorzystując grę w liczebnej przewadze.

W drugiej tercji prowadzeni przez Andreja Gusova “wrzucili” jeszcze wyższy bieg i zdobyli kolejne trzy gole, prowadząc pewnie po 40 minutach 4:0. Tym razem na listę strzelców wpisywali się Maksymilian Dawid, Dawid Chojęta i po raz drugi w tym meczu Jonasz Hofman.

Początek trzeciej tercji dał nadzieję na to, że rywalizacja o brąz Młodzieżowej Hokej Ligi nie zakończy się tak szybko. Gol Łukasza Kamińskiego strzelony po zaledwie 55 sekundach gry przedłużył nadzieje nowotarżan, jednak szybko przyjezdni zostali “sprowadzeni na ziemię”.

W 5. minucie hat-tricka w tym spotkaniu skompletował Jonasz Hofman, wykorzystując kolejną w tym meczu przewagę SMS-u. Chwilę później szóstego gola dla podopiecznych Andreja Gusova zdobył Damian Rączka, a w 55. minucie wynik spotkania na 7:1 ustalił Maksymilian Dawid.

SMS PZHL Katowice - MMKS Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

1:0 Jonasz Hofman - Jakub Hofman - Filip Wojciechowski (08:45, w przewadze)

2:0 Maksymilian Dawid - Jakub Hofman - Filip Wojciechowski (27:06, w przewadze)

3:0 Dawid Chojęta - Maksymilian Dawid - Jonasz Hofman (31:00)

4:0 Jonasz Hofman - Jakub Hofman (39:39)

4:1 Łukasz Kamiński - Tomasz Szczerba (40:55)

5:1 Jonasz Hofman - Jakub Hofman (44:53, w przewadze)

6:1 Damian Rączka - Patryk Hanzel - Rafał Drabik (52:52, w przewadze)

7:1 Maksymilian Dawid - Jonasz Hofman (54:09)

Sędziowali: Rafał Noworyta i Sajmon Grelich (główni) - Kacper Król i Dawid Kubiszewski (liniowi)

Minuty karne: 8 - 12

Strzały: 39 - 38

Widzów: 100

SMS PZHL Katowice: T. Jaworski - Majewski, Chojęta (2), Jakub Hofman, Dawid, Jonas Hofman - Hanzel, Bieda (2); Laszkiewicz, Stolarski, Łojas (2) - F. Wojciechowski, Bąk; Zając, Drabik, Ziober (2) - Staniecko, Mościcki, Rączka, Gumiński, Borys.

Trener: Andrei Gusov

MMKS Podhale Nowy Targ: Klimowski - Bury, Bryniarski; Jarczyk (2), K. Malasiński (4), Długopolski - J. Michalski (4), Nykaza; J. Malasiński, T. Kapica, Hrebeniuk - Pudzisz, Szlembarski; Żółtek, Serhiienko, Kamiński - Słowakiewicz, Bochnak, Szczerba, Saroka.

Trener: Markku Kyllonen