Podsumowanie dnia w NHL (23.03)
  Dodano 4 tygodni temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. NHL.com
Hat-trick Kyrou, shutout Sarosa i trzy dogrywki. Podsumowujemy noc z rozgrywkami National Hockey League.

Aż 11 spotkań rozegranych zostało tego dnia w najlepszej hokejowej lidze świata. Trzy z nich kończyły się dopiero po dogrywce, a jeden w serii rzutów karnych. W najazdach swoich rywali pokonali zawodnicy New York Rangers, którzy okazali się lepsi od Florida Panthers. Dwa gole dla “Strażników” zdobył Artemi Panarin. Ten sam zawodnik wykonał także decydujący rzut karny, który dał zwycięstwo drużynie Rangers.

W dogrywce natomiast triumfowały ekipy z St. Louis, Los Angeles i Chicago. “Nutki” pokonały w wyjazdowym spotkaniu zespół z Minnesoty 5:4 (“złotego gola” zdobył Brandon Saad, a wcześniej hat-tricka zdobył Jordan Kyrou).

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli też hokeiści z Chicago, którzy w San Jose pokonali drużynę Sharks 5:4. Co warte podkreślenia Blackhawks przegrywali już 0:4, by ostatecznie pokonać rywali w dodatkowym czasie gry. Dwa gole (w tym ten w dogrywce) zdobył dla “Czarnych Jastrzębi) Seth Jones.

Dogrywka decydowała też o losach spotkania w Los Angeles, gdzie Kings pokonali Tampa Bay Lightning. Tu, już po 25 sekundach gry w dogrywce, decydujące trafienie zdobył Vladislav Gavrikov.

Zaledwie jeden gol padł w starciu Nashville Predators z Detroit Red Wings. Wspomnianą bramkę zdobył Filip Forsberg na zaledwie 5 minut przed końcem trzeciej tercji. “Czyste konto” zachował z kolei golkiper Predators Juuse Saros, broniąc wszystkie 22 strzały w swoją stronę.

Na drugim “biegunie” znajdziemy spotkania w Toronto i w Nowym Jorku, gdzie padło po dziewięć bramek. W obu meczach gospodarze wygrywali po 6:3. Maple Leafs pokonali Edmonton Oilers (po dwa gole zdobyli Pontus Holmberg i Bobby McMann), a Islanders pokonali Winnipeg Jets, kończąc serię sześciu ligowych porażek z rzędu. Świetne zawody zanotował Cal Clutterbuck, autor dwóch goli oraz hudson Fasching i Matthew Barzal (którzy zapisali na swoim koncie po trzy punkty za bramkę i dwie asysty).

Wynikami 4:2 kończyły się dwa kolejne mecze, w których zwycięstwa odniosły ekipy Vegas Golden Knights (wygrana nad Columbus Blue Jackets m.in. po dwóch golach Jacka Eichela) i Vancouver Canucks (wygrana nad Calgary Flames m.in. po dublecie Nilsa Hoglandera).

W ostatnich spotkaniach wygrywały również zespoły Philadelphia Flyers (wygrana nad Boston Bruins 3:2) i Ottawa Senators (wygrana 5:2 nad New Jersey Devils).