Podsumowanie dnia w NHL (24.03)
  Dodano 4 tygodni temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. NHL.com
Shutouty Lindgrena i Kahkonena, 50. gole Reinharta i Hymana oraz dwie dogrywki. Czas na kolejne podsumowanie dnia w lidze NHL.

Za nami kolejnych 10 meczów National Hockey League. Losy dwóch z nich rozstrzygały się dopiero w dogrywce. Stało się tak w spotkaniu Colorado Avalanche z Pittsburgh Penguins (mimo przegrywania 0:4 hokeiści Colorado Avalanche zdołali pokonać “Pingwinów” 5:4. Po trzy punkty zdobywali Jonathan Drouin — dwa gole i asysta — i Nathan MacKinnon — gol i dwie asysty).

“Złoty gol” decydował także o zwycięstwie Tampa Bay Lightning nad Anaheim Ducks. Zdobył go Anthony Cirelli, dając triumf “Błyskawicy”.

Blisko dogrywki było także w Raleigh, gdzie “Huragany” podejmowały Toronto Maple Leafs. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:0, a gole zdobywali Brady Skjei i Sebastian Aho. Taki wynik utrzymywał się do połowy trzeciej tercji, gdy “kontaktowego” gola zdobyli hokeiści z Kanady. “Klonowym Liściom” zabrakło jednak czasu i szczęścia, by doprowadzić do wyrównania.

Dwóch bramkarzy tego dnia zanotowały “czyste konta”. Mowa o bramkarzu Washington Capitals Charliem Lindgrenie, który obronił 27 strzałów na swoją bramkę, a “Stołeczni” pokonali “Odrzutowców” 3:0. Dubletem popisał się Alex Ovechkin.

Shutout zanotował też Kaapo Kahkonen, który broniąc 36 strzałów, pomógł New Jersey Devils pokonać New York Islanders 4:0. Po bramce i asyście zapisali na swoim koncie w tym meczu Jack Hughes i Timo Meier.

Zwycięstwami gości 4:1 zakończyły się pojedynki Philadelphia Flyers z Florida Panthers (50. bramkę w sezonie zdobył Sam Reinhart, przybliżając “Pantery” do zwycięstwa) oraz Calgary Flames z Buffalo Sabres.

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli też hokeiści Dallas Stars, którzy pokonali Arizona Coyotes 4:2. Po trzy punkty na swoim koncie zapisali Tyler Seguin i Matt Duchene, którzy zdobyli po bramce i zanotowali po dwie asysty.

W ostatnich spotkaniach tego dnia Ottawa Senators pokonała Edmonton Oilers 5:3 (50. gol w sezonie zdobył Zack Hyman), a Montreal Canadiens, oddając zaledwie 17 strzałów, pokonał 5:1 Seattle Kraken.