Podsumowanie 3. dnia MŚ1B
  Dodano 4 tygodni temu   Skomentuj
Słowacja w innej lidze, nieznaczna porażka Polek i dreszczowiec w meczu gospodyń. Podsumowujemy trzeci dzień zmagań w ramach Mistrzostw Świata dywizji IB.

Trzeci dzień zmagań w Rydze w ramach Mistrzostw Świata dywizji IB rozpoczął się od pojedynku Słowaczek z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Szybko nasze południowe sąsiadki objęły prowadzenie, otwierając wynik meczu już w 2. minucie. Po kolejnych sześciu minutach było już 2:0. Co prawda w 13. minucie reprezentantki Wielkiej Brytanii zdołały zmniejszyć prowadzenie Słowaczek, zdobywając “kontaktowego” gola, ale w kolejnych odsłonach na tafli lodowiska w Rydze istniały już tylko faworyzowane reprezentantki Słowacki. Cztery gole w drugiej tercji i jedno trafienie w tercji trzeciej skutkowały tym, że spadkowiczki z dywizji IA odniosły kolejne bardzo pewne zwycięstwo, gromiąc Wielką Brytanię 7:1.

W drugim spotkaniu mogliśmy podziwiać zmagania z udziałem reprezentacji Polski. Pojedynek z Włoszkami rozpoczął się bardzo dobrze dla biało-czerwonych. W 5. minucie prowadzenie naszej reprezentacji zapewniła Tetiana Onyshchenko, która wykorzystała doskonałe podanie Karoliny Późniewskiej. Italia szybko jednak odrobiła straty, a w końcówce spotkania zdołała nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Rydze.

Na zakończenie tego dnia gospodynie MŚ podejmowały reprezentację Słowenii. Po bardzo wyrównanym starciu Łotyszki uległy Słowenii dopiero po serii rzutów karnych.

Po trzech dniach zmagań na czele z pewną prewagą i kompletem punktów plasują się reprezentantki Słowacji. Drugie miejsce z czterema punktami straty zajmują Słowenki, a na ostatnie miejsce w tabeli dywizji IB spadły reprezentantki Polski, które tracą zaledwie punkt do Włoszek i dwa “oczka” do Brytyjek i Łotyszek.