Koniec fazy grupowej. Niemki najlepsze w grupie B!
  Dodano 2 tygodni temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. IIHF.com
Zakończyła się faza grupowa hokejowych Mistrzostw Świata kobiet. Zwycięstwa tego dnia odnosiły ekipy z Niemiec, Czech oraz Japonii.

Na inaugurację ostatniego dnia fazy grupowej kobiecych Mistrzostw Świata Elity doszło do pojedynku rewelacji tego turnieju (Niemek, które do tej pory nie zaznały porażki na tej imprezie) oraz beniaminka MŚ, czyli drużyny narodowej Chin. O przebiegu pierwszej tercji tego meczu możemy śmiało napisać w kategorii dominacji Niemek, które oddały aż 19 strzałów na chińską bramkę, zaś Azjatkom nie udała się ta sztuka ani razu. Mimo to Niemki po 20 minutach prowadziły “zaledwie” 2:0. Kolejną bramkę hokeistki z Europy strzeliły w trzeciej tercji, wygrywając ostatecznie z Chinami 3:0. Tym samym Niemki zapewniły sobie triumf w grupie “B” MŚ.

W kolejnym spotkaniu na tafli Adirondack Bank Center w Utica oglądaliśmy reprezentacje Czech i Szwajcarii. Pierwsza tercja była nadspodziewanie wyrównana. Obie ekipy oddały po 12 celnych strzałów na bramkę rywalek i po razie wpakowało krążek do siatki. Później jednak z minuty na minutę rosła przewaga naszych południowych sąsiadek, które w drugiej tercji zdobyły kolejne dwie bramki, a w trzeciej trzykrotnie zmuszały bramkarkę Szwajcarek do kapitulacji. Efektem było wysokie zwycięstwo Czeszek aż 6:1. Dodajmy, że trzy gole i asystę dla reprezentacji Czech zdobyła Natalie Mlynkova.

Ostatnim meczem fazy grupowej była konfrontacja Japonii z Danią. Dla obu ekip był to bardzo ważny mecz, ponieważ jego zwycięzca zapewniał sobie utrzymanie w gronie najlepszych 10 ekip na świecie. Od pierwszych chwil bardzo dużą przewagę miały Azjatki, które w całym spotkaniu oddały 31 celnych strzałów na bramkę rywalek, przy zaledwie ośmiu próbach Dunek. Przełożyło się to na trzy gole Japonek i zerowy dorobek po stronie Europejek.