Podsumowanie 1. dnia MŚ2A
  Dodano 2 tygodni temu   Skomentuj
Wyszarpane zwycięstwo Rumunów, hat-trick Olafa Zachariasza i pogrom w meczu Holendrów. Podsumowujemy 1. dzień Mistrzostw Świata juniorów do lat 18 dywizji IIA.

Pierwszy dzień hokejowych Mistrzostw Świata juniorów do lat 18 dywizji IIA rozpoczął się od pojedynku Chorwatów z Rumunami. Lepiej to spotkanie rozpoczęli Chorwaci, którzy, dzięki wykorzystanej przewadze, objęli prowadzenie w 17. minucie. Drugą część gry Rumuni rozpoczęli od bramki dającej im wyrównanie, jednak po kolejnych 10 minutach Chorwaci ponownie odzyskali inicjatywę. Ostatecznie jednak to faworyzowani reprezentanci Rumunii zdołali najpierw doprowadzić do remisu (jeszcze w drugiej tercji), a następnie (już w trzeciej odsłonie spotkania) zadać decydujący cios rywalom.

W drugim spotkaniu do gry weszli podopieczni Andreja Gusova. Biało-czerwoni od piorunującego uderzenia rozpoczęli pojedynek z Brytyjczykami, prowadząc po 1. tercji 3:0. Problemy zaczęły się w drugiej tercji, w której Wyspiarze złapali bramkowy “kontakt”, dwukrotnie pokonując Igora Tyczyńskiego. W końcu Brytyjczykom udało się nawet doprowadzić do remisu i do końca obie strony prowadziły wyrównany bój o pierwsze zwycięstwo w sosnowieckim turnieju. Więcej opanowania i szczęścia w końcówce mieli nasi reprezentanci, którym udało się pokonać Wielką Brytanię 6:4. Trzy gole w tym spotkaniu zdobył dla Polski Olaf Zachariasz.

Na zakończenie pierwszego dnia zmagań na tafli Stadionu Zimowego w Sosnowcu doszło do pojedynku Holendrów z Serbami. Zagłębiając się w statystyki tego spotkania, nie moglibyśmy stwierdzić, że był to jednostronny mecz. Mimo to, bazując wyłącznie na wyniku, należy stwierdzić, że Holendrzy rozbili swoich pierwszych rywali w Sosnowcu aż 7:2. Dodajmy, że w meczu tym oglądaliśmy dziewięciu różnych strzelców bramek!