Podsumowanie dnia w NHL (16.04)
  Dodano 2 tygodni temu   Skomentuj
Karolina Churas fot. NHL.com
Przełamanie Columbus, bramkarze bohaterami. Podsumowujemy kolejny dzień z ligą NHL.

Minionej nocy kibice najdłużej siedzieli na trybunach Ball Centre gdzie tamtejsi Canadiens podejmowali Detroit Red Wings. Po 20 minutach spotkania był remis 1:1, po drugiej tercji gospodarze prowadzili 3:2, na początku trzeciej goście wyrównali wynik, a później Canadiens znowu wyszli na prowadzenie. Gdy ekipę z Montrealu dzieliły już sekundy od zdobycia kompletu punktów to Wings na 5 sekund przed końcową syreną strzelili wyrównującego gola. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy więc były potrzebne do tego rzuty karne, w których lepsi okazali się przyjezdni.

Hurricanes przyjechali do Columbus po swoje szóste zwycięstwo z rzędu. Nie udało im się to jednak ponieważ “Niebieskie Kurtki” chciały przełamać swoją serię porażek i wygrały to starcie 6:3. Zdecydowanym bohaterem meczu był golkiper gospodarzy Jet Greaves, który obronił 38 z 41 strzałów.

1:3 Boston Bruins ulegli Ottawa Senators i tyle samo “Złoci Rycerze” pokonali Chicago Blackhawks. Jedną bramkę więcej zdobyła drużyna z Vancouver, która wygrała mecz z Calgary Flames. Z kolei o jeden gol mniej wpadł w spotkaniu Philadelphia Flyers z Washington Capitals gdzie “Stołeczni” wygrali na wyjeździe 1:2.

Na słonecznej Florydzie “Pantery” grały z Toronto. Po pierwszej tercji wydawać by się mogło, że ekipa spod klonowego liścia wygra to starcie, ponieważ prowadzili oni 0:2. Jednak w drugiej odsłonie gospodarze 4 razy wpakowali krążek do siatki Leafes a w ostatniej części meczu dołożyli do swojej puli jeszcze jedno trafienie. Tu również na słowa uznania zasługuje bramkarz Toronto Joseph Woll, który obronił 37 z 42 strzałów.

Winnipeg Jets nie pozwolili swoim przeciwnikom zabrać 3 punktów do domu i pokonali “Krakenów” 4:3.