PHL: Mistrz poległ u beniaminka - MUKS Orlik Opole - Ciarko PBS Bank KH 6:4
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
W trzecim meczu tego sezonu Polskiej Hokej Ligi doczekaliśmy się już sensacji. Druga drużyna ubiegłorocznych rozgrywek 1 Ligi, przystępująca do gry z dziką kartą - Orlik Opole, wygrała swój inauguracyjny mecz z obrońcą tytułu. Hokeiści Ciarko prowadzili na początku spotkania już 2:0, lecz nie potrafili utrzymać prowadzenia do końca. Sanoczan dobiła trzecia tercja, którą Orlik wygrał aż 4:1.

Przed spotkaniem faworytem wydawali się być przyjezdni. To oni nie tak dawno stoczyli zacięty bój o Superpuchar z Cracovią i rozbili wzmocnione przed sezonem Podhale Nowy Targ. Szczególnie to ostatnie, przekonujące zwycięstwo pozwoliło kibicom sanockim uwierzyć w siłę ich drużyny, z którą beniaminek ligi powinien mieć olbrzymi kłopot.

Autorzy takiego scenariusza mogli uznać ich wizję za słuszną, gdy po pierwszej tercji Ciarko prowadziło na Toropolu 2:0. Na dodatek, w 34 minucie na 3:0 podwyższył Krzysztof Zapała. Jednak już 3 minuty później bramkę kontaktową zdobył Maciej Rompkowski. Później było już tylko lepiej dla gospodarzy, którzy zdołali ostatecznie wygrać 6:4.

Warto zauważyć, że sanoczanie zanotowali sporą tendencję spadkową na początku sezonu. Po wspomnianej łatwej wygranej, przyszedł czas na cięższy mecz z Naprzodem Janów, który ostatecznie wygrało Ciarko, lecz tylko 4:2. Po dwóch dniach przyszedł czas na zimny prysznic w pierwszym meczu wyjazdowym. Dla Orlika sezon zaczął się zatem perfekcyjnie. Na inaugurację ligi w Opolu odnieśli zwycięstwo nad obrońcą tytułu mistrzowskiego.

Michał Szczurek - zdobywca dwóch bramek dla gospodarzy, powiedział po meczu na łamach strony klubowej:

Inaczej nie mogliśmy sobie tego wymarzyć. W pełni zrealizowaliśmy to co mówił trener i to się opłaciło. Graliśmy na zero z tyłu i czekaliśmy na kontry i bramki, a one przyszły. Nie wykorzystaliśmy oczywiście wszystkich okazji, które wypracowaliśmy, ale cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

MUKS Orlik Opole - Ciarko PBS Bank KH 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)