PHL: Niespodziewana porażka gospodarzy -JKH GKS Jastrzębie - MUKS Orlik Opole 1:2
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
Orlik Opole dodał JKH GKS Jastrzębie do listy faworyzowanych drużyn, które musiały uznać wyższość tegorocznego beniaminka ligi. Dzięki wygranej na Śląsku i porażce Unii Oświęcimiu, opolanie znów mogą zacząć liczyć się w walce o pierwszą szóstkę przed zakończeniem czwartej rundy PHL.
Spotkanie rozpoczęło się korzystniej dla gospodarzy, którzy oddali więcej strzałów na bramkę przeciwnika, a niecałej trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony prowadzili 1:0. Pierwszą i - jak się okazało później - jedyną bramkę dla JKH zdobył Szymon Marzec. Jastrzębianie przeważali na lodzie, a w dodatku nie łapali kar, mimo wszystko nie mogąc zdobyć choćby jednego gola więcej.

Nie mogli znaleźć sposobu na Johna Murray'a, który popisał się niesamowitą, bo 98% skutecznością obronionych strzałów. Dodając do tego nieprzeciętne umiejętności jego rodaka ze Stanów Zjednoczonych zrobiło się w 51 minucie 1:1. Vladimir Nikiforov pokonał Davida Zabolotnego, a jego drużyna uwierzyła w zwycięstwo.

Wynik meczu ustalił pięć minut przed końcem spotkania 20 - letni wychowanek Orlika - Filip Stopiński. Pokonał Zabolotnego w sytuacji sam na sam i opolanie popadli w euforię. Gospodarze nie dali już rady odpowiedzieć na te dwa trafienia, a wycofanie bramkarza nie przyniosło żadnego rezultatu.

JKH GKS Jastrzębie - MUKS Orlik Opole 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Bramki:
1:0 - Szymon MARZEC - Radosław NALEWAJKA (17:16)
1:1 - Vladimir NIKIFOROV (51:16)
1:2 - Filip STOPIŃSKI (54:52)

JKH GKS Jastrzębie: David ZABOLOTNY, Przemysław ODROBNY(n/g) - Mateusz ROMPKOWSKI, Roman NEMECEK, Leszek LASZKIEWICZ, Petr POLODNA, Michal PLICHTA - Mateusz BRYK, Kamil GÓRNY, Maciej URBANOWICZ, Jan STEBER, Mateusz DANIELUK - Tomasz PASTRYK, Volodymyr ALEKSYUK, Tomasz KULAS, Artem BONDARIEV, Filip DRZEWIECKI - Krzysztof KANTOR, Kamil ŚWIERSKI, Radosław NALEWAJKA, Szymon MARZEC

MUKS Orlik Opole: John MURRAY, Jarosław NOBIS(n/g) - Arkadiusz KOSTEK, Mateusz SORDON, Filip STOPIŃSKI, Sebastian SZYDŁO (2), Michał SZCZUREK - Łukasz SZNOTALA (2), Mateusz STOPIŃSKI, Mariusz ZWIERZ, Łukasz KORZENIOWSKI, Maciej ROMPKOWSKI (2) - Bartłomiej BYCHAWSKI, Nikita SEMYANNIKOV, Vladimir NIKIFOROV, Joseph HARCHARIK, Stanislav VIROLAINEN - Paweł TRAWCZYŃSKI (2), Marcin OBRAŁ, Jakub WÓJCIK, Niko SUORANIEMI, Maciej GAWLIK

Strzały: 58-13
Kary: 0-8
Widzów: 600
Sędziowali: Janusz Strzempek - --- - Piotr Madeksza - Mariusz Smura

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie.