PHL: Kolejne derby Katowic dla Janowa - HC GKS Katowice - MUKS Naprzód Janów 2:3
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
Już nie tak łatwo jak we wtorek przyszło zawodnikom Naprzodu Janów kolejne w tym sezonie zwycięstwo w derbach Katowic. Po raz drugi pod rząd oba kluby rozegrały mecz w "Satelicie". Tym razem obrona katowiczan wyciągnęła wnioski, a siła rażenia napastników z dzielnicy Katowic była mniejsza.
Biorąc pod uwagę wynik poprzedniego starcia "Gieksy" i Naprzodu  trudno było spodziewać się innego wyniku niż zwycięstwo gości. Potwierdziła to również pierwsza połowa spotkania, gdyż do 29 minuty janowianie prowadzili 2:0 po trafieniach Wojciecha Stachury.

Gdy wielu czekało już tylko na kolejne bramki Stachury lub jego kolegów z drużyny, do głosu doszli hokeiści GKS -u Katowice i Yevgeni Napnenko został pokonany przez Lukasa Pijaka. Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik jeszcze odżyły, aby nieco osłabnąć cztery minuty przed końcem drugiej tercji, kiedy to Patryk Kogut podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3:1.

4 minuty i 20 sekund po rozpoczęciu ostatniej odsłony drugą bramkę dla Katowic zdobył Michał Krokosz. Było to to już jednak wszystko, na co było stać katowiczan. Ich rywale - podopieczni Waldemara Klisiaka nie pozwolili sobie zabrać zdobytego na początku prowadzenia, i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Naprzodu 3:1.

HC GKS Katowice - MUKS Naprzód Janów 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Bramki:
0:1 - Wojciech STACHURA - Mariusz JAKUBIK - Łukasz SĘKOWSKI (16:30)
0:2 - Wojciech STACHURA - Mariusz JAKUBIK - Łukasz SĘKOWSKI (23:05)
1:2 - Lukas PIJAK - Maros GOGA - Konrad LACHETA (28:23)
1:3 - Patryk KOGUT - Mariusz JAKUBIK - Patrik VRANA (36:06)
2:3 - Michał KROKOSZ - Yegor BEZUGLY - Tomasz CICALA (44:20)

HC GKS Katowice: Mateusz DOMOGAŁA, Krzysztof KULAWIK(n/g) - Martin ZITNANSKY, Michał KROKOSZ (2), Tomasz CICALA, Lukas PIJAK (27), Maros GOGA - Marek CYGANEK, Konrad LACHETA (2), Krystof KAFAN (2), Oleg KOMARCHEV, Yegor BEZUGLY - Rastislav SLOTA (6), Michał KRET (2), Michael SWIDERSKI

MUKS Naprzód Janów: Yevgeni NAPNENKO, Szymon NIEMCZYK(n/g) - Adrian KURZ, Michał DZIAŁO, Wojciech STACHURA, Mariusz JAKUBIK (2), Łukasz SĘKOWSKI (4) - Anton KLEMENTYEV (25), Patrik VRANA (4), Patryk KOGUT, Marcin FRĄCZEK, Michał GRYC (2) - Marek KOSAKOWSKI, Łukasz PODSIADŁO (2), Tobiasz BERNAT (2), Marek POHL (4), Łukasz ELŻBIECIAK - Tomasz RASIKOŃ, Igor SARNA, Marek HOLY, Jakub PIPER, Jakub RADWAN

Strzały: 19-40
Kary: 41-47
Widzów: 300
Sędziowali: PRZEMYSŁAW KĘPA - ROBERT DŁUGI - GRZEGORZ CUDEK

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie.