PHL: Przerwana passa oświęcimian - Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:4
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
Drużyna GKS -u Tychy przerwała passę zwycięstw Unii Oświęcim, która goniła już pierwszą czwórkę tabeli. Teraz po wygranej Orlika znów muszą uważniej oglądać się za siebie, bo opolanie z pewnością łatwo nie odpuszczą i będą starali się ścigać Unię w walce o pierwszą szóstkę.
Tyszanie dzięki wygranej na lodowisku przy ulicy Chemików zdołali zrównać się punktami z liderującą Cracovią Kraków. W niedzielę stoczą bezpośredni bój między sobą o fotel lidera Polskiej Hokej Ligi. Jeśli chodzi o spotkanie z Unią to wygrana nie przyszła gościom wcale tak łatwo jak wskazywałby na to wynik. To oświęcimianie wyszli jako pierwsi na prowadzenie w 27 minucie, gdy gola zdobył Grzegorz Piekarski i na lód posypały się maskotki w ramach akcji "Teddy Bear Toss".

Minutę później Radosław Galant wykorzystał za to podanie, po znakomitej akcji Marcina Kolusza. W trzeciej tercji bramkę dołożył jeszcze Bartłomiej Pociecha, wyprowadzając wicemistrza Polski na prowadzenie. Gospodarze jeszcze długo walczyli o wyrównanie, lecz nieco ponad trzy minuty przed końcem na 3:1 podwyższył Michał Woźnica. Wynik spotkania ustalił Radosław Galant, trafiająć do pustej, oświęcimskiej bramki.

TH Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Bramki:
1:0 - Grzegorz PIEKARSKI (26:19)
1:1 - Radosław GALANT - Marcin KOLUSZ - Maxim KARTOSHKIN (27:24)
1:2 - Bartłomiej POCIECHA - Adam BAGIŃSKI (41:58)
1:3 - Michał WOŹNICA - Michał KOTLORZ (56:44)
1:4 - Radosław GALANT - Maxim KARTOSHKIN - Michał KOTLORZ (59:59)

TH Unia Oświęcim: Michal FIKRT, Przemysław WITEK(n/g) - Lubomir VOSATKO (2), Matus VIZVARY, Jiří ZDENEK (2), Jan DANECEK, Damian PIOTROWICZ - Bartosz CIURA, Jerzy GABRYŚ, Wojciech WOJTAROWICZ, Peter TABACEK, Marcin JAROS - Marek ZUKAL, Grzegorz PIEKARSKI, Mateusz ADAMUS, Mateusz BEPIERSZCZ, Kamil KALINOWSKI - Michał KASPERCZYK, Kamil PASZEK, Marek MODRZEJEWSKI, Maciej SZEWCZYK, Paweł FIEDOR

GKS Tychy: Stefan ZIGARDY, Arkadiusz SOBECKI(n/g) - Bartłomiej POCIECHA, Michał KOTLORZ (2), Josef VITEK, Adam BAGIŃSKI, Michał WOŹNICA (2) - Nicolas BESCH (12), Jakub WANACKI (2), Marcin KOLUSZ, Maxim KARTOSHKIN, Radosław GALANT - Jakub FERENC (2), Pavel MOJZIS, Kacper GUZIK, Adrian PARZYSZEK, Yuri KUZIN (2) - Łukasz SOKÓŁ (2), Kacper RÓŻYCKI, Dawid MAJOCH

Strzały: 46-34
Kary: 4-24
Widzów: 1500
Sędziowali: PACHUCKI MACIEJ - SYNIAWA MAREK - KASPRZYK PATRYK

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie.