PHL: Krakowianie lepsi w hicie - Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank KH 4:3k.
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
W meczu na szczycie Comarch Cracovia pokonała Sanok 4 : 3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 2:1. Spotkanie toczone było w szybkim tempie, nie brakowało ostrych starć pomiędzy zawodnikami. Dopisali także kibice, którzy w sporej liczbie zjawili się na krakowskim lodowisku, by wziąć udział w akcji "Tedy Bear Toss".

Mecz od początku toczony był w szybkim tempie i już w 4 minucie strzałem z najbliższej odległości Petr Sinagl pokonał Rafała Radziszewskiego. Gospodarze nie czekali długo na odpowiedź i 3 minuty później, po ładnym strzale Grzegorza Pasiuta, stan meczu został wyrównany. Po pierwszej bramce dla Cracovii mecz na kilka minut został przerwany a na lód zostały rzucone maskotki w ramach organizowanej akcji „Teddy Bear Toss”. Po wznowieniu gry, hokeiści Pasów ani na moment nie zwolnili tempa, czego efektem była bramka w 14 minucie, po efektownym uderzeniu Josefa Fojtika. Na 3 minuty przed końcem pierwszej części gry karę meczu otrzymał Endal, który uderzył łokciem Patryka Wajdę.

Kolejne minuty to sporo spięć pomiędzy zawodnikami obu ekip. Już na początku drugiej tercji na ławkę kar powędrowali Kłys oraz Danton, który za nadmierna ostrość w grze otrzymał dodatkowe 10 minut kary. Gra nadal toczyła się w szybkim tempie, jednak to gospodarze zdobyli kolejne trafienie. Damian Słaboń strzałem z backhandu, nie dał szans bramkarzowi gości, Brianowi Pittonowi. Odpowiedź Sanoczan była niemal natychmiastowa – niespełna minutę później, gdy na ławce kar siedział LiottiMichael Cichy dobił uderzenie Zatki i goście zdobyli kontaktowego gola.

Na 10 minut przed końcem spotkania, mimo wyraźnej przewagi Cracovii, goście wyrównują stan meczu. Marcin Biały uwolnił się spod opieki obrońców i spokojnym strzałem między parkanami, pokonał Radziszewskiego. W 53 minucie Dennis McCaulley umieścił gumę w siatce, jednak było to już po gwizdku sędziego i bramka nie została uznana. Po tym zdarzeniu Amerykanin, który nie mógł pogodzić się z taką decyzją, stoczył pięściarski pojedynek z Jordanem Pietrusem, za co obaj zostali odesłani na ławkę kar. Po upływie regulaminowego czasu gry wynik wciąż był nierozstrzygnięty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka oraz rzuty karne, w których lepsi okazali się hokeiści Cracovii. Pasy po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu zdobywają kolejne punkty i pozostają na fotelu lidera PHL.

Powiedzieli po meczu:

Marcin Ćwikła, II trener Ciarko PBS Bank Sanok: Było to dobre spotkanie dla kibiców, emocjonujące i szybkie. Przegrywaliśmy ten mecz i staraliśmy się gonić wynik, udało nam się to na koniec, ale niestety przegraliśmy w karnych. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Michael Cichy.

Rudolf Rohacek, trener Comarch Cracovii: Z naszej strony był to dobry mecz. Mogę mieć pretensje do zawodników o niewykorzystane sytuacje w przewagach. Prowadziliśmy jedną i dwoma bramkami, niestety Sanok wyrównał na 3:3. W karnych mieliśmy więcej szczęścia. Najlepszym zawodnikiem meczu był Grzegorz Pasiut.

Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank KH 4:3k. (2:1, 1:1, 0:1)

Bramki:
0:1 - Petr SINAGL - Jordan PIETRUS - Matthew WILLIAMS (03:17)
1:1 - Grzegorz PASIUT - Damian SŁABOŃ (06:01)
2:1 - Josef FOJTIK - Patrik VALCAK (13:41)
3:1 - Damian SŁABOŃ - Sebastian KOWALÓWKA - Grzegorz PASIUT (29:49)
3:2 - Michael CICHY - Miroslav ZATKO (30:14)
3:3 - Marcin BIAŁY - Rafał DUTKA - Bogusław RĄPAŁA (50:18)
4:3 - Patrik VALCAK (65:00)

Comarch Cracovia: Rafał RADZISZEWSKI, Robert KOWALÓWKA - Adrian KOWALÓWKA, Patryk NOWORYTA, Sebastian KOWALÓWKA, Damian SŁABOŃ, Grzegorz PASIUT - Patryk WAJDA, Maciej KRUCZEK, Dennis McCAULEY, Patrik VALCAK, Josef FOJTIK - Bartosz DĄBKOWSKI, Louis LIOTTI (2), Marek KALUS, Tomasz KOZŁOWSKI, Filip STOKLASA (2) - Jarosław KŁYS (2), Sebastian WITOWSKI, Marcin WIŚNIEWSKI

Ciarko PBS Bank KH : Bryan PITTON, Mateusz SKRABALAK - Miroslav ZATKO, Martin RICHTER, Petr SINAGL, Jordan PIETRUS, Lukas ENDAL (25) - David TURON, Matthew WILLIAMS, Michael DANTON (12), Krzysztof ZAPAŁA, Michael CICHY - Rafał DUTKA (2), Bogusław RĄPAŁA (2), Marek STRZYŻOWSKI, Mateusz WILUSZ, Rafał ĆWIKŁA - Hubert DEMKOWICZ, Michał RADWAŃSKI, Maciej MERMER, Robert KOSTECKI, Marcin BIAŁY

Strzały: 26-17
Kary: 6-43
Widzów: 2100
Sędziowali: ZBIGNIEW WOLAS - MATEUSZ BUCKI - ARTUR HYLIŃSKI

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie.