1 Liga: Minimalna wygrana faworytów - Nesta Toruń - KTH Krynica 5:4
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
Zwycięzcy rundy zasadniczej 1 Ligi - hokeiści Nesty Toruń podejmowali w pierwszy meczu półfinałów play-off czwartą ekipę w tabeli - 1928 KTH Krynica. Torunianie byli wyraźnym faworytem, co pokazali w pierwszej tercji, wygrywając ją aż 4:1. Podczas pierwszej przerwy nic nie wskazywało na to, że torunianie zafundują kibicom sporą "nerwówkę" na koniec.
Na dziesięć minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 5:2 dla miejscowych i wydawało się, że ich prowadzenie jest niezagrożone. Bramki Aleksyuka i Cieślickiego wprowadziły jednak nerwowość w szeregi Nesty, a kryniczanie uwierzyli w możliwość odniesienia zwycięstwa. Goście nie potrafili jednak pójść za ciosem i nie pokonali już więcej goalkeeper'a toruńskiego - Michała Plaskiewicza.

Rewanż zaplanowano na środę - 11 marca w Krynicy. Wygrana KTH przedłuży ich szanse i decydujące spotkanie zostanie rozegrane w Toruniu.

KS Toruń HSA - 1928 KTH Krynica (IL) 5:4 (4:1, 1:1, 0:2)
Bramki:
1:0 - Jakub JAWORSKI - Kamil GOŚCIMIŃSKI (01:46)
2:0 - Michał KALINOWSKI - Mariusz KUCHNICKI - Michał PLASKIEWICZ (11:52)
3:0 - Jakub JAWORSKI - Mariusz KUCHNICKI (13:02)
4:0 - Łukasz CHRZANOWSKI - Miłosz LIDTKE - Jacek DZIĘGIEL (16:38)
4:1 - Adrian CHABIOR (17:17)
5:1 - Łukasz CHRZANOWSKI - Przemysław BOMASTEK - Jacek DZIĘGIEL (24:24)
5:2 - Damian ZABAWA - Marcin ZABAWA (32:03)
5:3 - Valentin ALEKSYUK - Grzegorz MYJAK (51:25)
5:4 - Tomasz CIEŚLICKI (55:17)

KS Toruń HSA: Michał PLASKIEWICZ, Krzysztof BOJANOWSKI(n/g) - Remigiusz GAZDA, Jakub GIMIŃSKI, Daniel MINGE, Mariusz KUCHNICKI (2), Michał KALINOWSKI - Miłosz LIDTKE, Piotr HUZARSKI, Jacek DZIĘGIEL, Łukasz CHRZANOWSKI, Przemysław BOMASTEK - Jan RODZIEWICZ, Szymon MĄDROWSKI, Mateusz STRUŻYK, Kamil GOŚCIMIŃSKI (2), Jakub JAWORSKI (2) - Paweł HEYKA, Bartosz SKÓLMOWSKI, Bartosz PIENIAK, Piotr WINIARSKI, Piotr HUSAK

1928 KTH Krynica (IL): Nikifor SZCZERBA, Kamil SKÓRSKI(n/g) - Artur ZIELIŃSKI, Grzegorz MYJAK, Adrian CHABIOR, Valentin ALEKSYUK, Tomasz CIEŚLICKI - Dawid KRUCZEK (4), Dawid MAJ (2), Konrad GREBLA, Grzegorz LEŚNIAK (2), Damian ZABAWA (4) - Piotr PACH, Sławomir KROKOSZ, Damian MACZUGA, Grzegorz ROSTKOWSKI, Ilya RYABOV - Łukasz DUDZIK, Patryk GOGOC, Grzegorz SUSIDKO, Damian DUBEL (2), Marcin ZABAWA (2)

Strzały: 40-22
Kary: 6-18
Widzów: 950
Sędziowali: Tomasz Heltman - Łukasz Wierucki - Maciej Byczkowwski

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie.