MŚ: Kazachowie zgodnie z planem
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
W drugim meczu, pierwszego dnia Mistrzostw Świata I A w Krakowie, reprezentacja Kazachstanu bez problemu pokonała Ukrainę 5:2, pokazując tym samym że są głównym faworytem do awansu.

Już od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga Kazachów, udokumentowana trafieniem w 8 minucie, gdy na ławce kar przebywał Kohut. Kevin Dallman wygrał wznowienie i ładnym strzałem spod niebieskiej linii nie dał szans Zacharczence. W 15 minucie było już 2:0 – Po ładnej wymianie krążka, Mietałnikow uderzeniem z nadgarstka podwyższył wynik meczu. Kiedy wydawało się że Kazachowie pójdą za ciosem, nastąpiła kuriozalna sytuacja: Pleksa za bramką Ukrainy została uszkodzona i sędzia odgwizdał koniec tercji. Brakujące 5 minut dograno po przerwie.

Druga tercja to ponowne ataki Kazachstanu i nieporadność Ukraińców, którzy mieli spore problemy z oddawaniem strzałów. W tej odsłonie sporo było niedokładnej gry, a krążek często wybijany był na uwolnienie. W 31 minucie, grający w przewadze Kazachstan po szybkim i dokładnym rozegraniu krążka,zdobył trzecią bramkę, której autorem był Krasnosłobodcew. Po tym golu Ukraina wyraźnie przygasła, a rywale kontrolowali grę.

Na początku trzeciej tercji to jednak grający w przewadze Ukraińcy za sprawą Warlamova zdobyli gola. Naszym wschodnim sąsiadom nie przyszło się jednak zbyt długo cieszyć z pierwszej bramki, bowiem kilkadziesiąt sekund później Rudienkov podwyższa wynik na 4:1. Z każdą minutą Kazachstan coraz bardziej dominował na lodzie, czego efektem była piąta bramka, strzelona na niespełna 2 minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry. Kiedy wydawało się że już w tym meczu nic się nie zdarzy, Ukraińcy w 60 minucie,strzelają swojego drugiego gola: po ładnym podaniu Hnidenki, trafienie zaliczył Michnow. Ta bramka jednak na nic się zdała i to Kazachowie odnoszą pierwsze zwycięstwo w inauguracyjnym meczu. Ukraina swą bezbarwną grą pokazała że jest głównym pretendentem do spadku.